Spouštíme online rezervaci do cykloservisu Pells v Brně. Připravte se na sezónu bez zbytečného čekání. Více informací zde >> 

Poradní články

Shimano nebo SRAM? Vyznáte se v komponentových řadách pro horská kola?

Shimano nebo SRAM? Vyznáte se v komponentových řadách pro horská kola?

Shimano a Sram. Dva legendární výrobci dominující vývoji a výrobě komponentů pro jízdní kola. Který z nich je ale lepší? Dá se to vůbec určit? A jen tak mimochodem: víte, jaké jsou rozdíly mezi jejich pohonnými systémy? Zvolit si mezi produkty Shimano či SRAM může být oříšek i pro profesionálního cyklistu. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled komponentových řad Shimano a Sram pro MTB a pokusili jsme se o nemožné – porovnat je mezi sebou.

Proč si pořídit elektrokolo?

Proč si pořídit elektrokolo?

Vyplatí se pořídit si elektrokolo? Záleží na tom, co od něj očekáváte. V mnoha případech jde o dobrou koupi. Pojďme se společně podívat na nejvýraznější z nich.

Kolik stojí provoz elektrokola? Kolik 1 km a kolik jeden rok na něm?

Kolik stojí provoz elektrokola? Kolik 1 km a kolik jeden rok na něm?

Koupí elektrokola investice nekončí. Kromě klasického servisování, výměny opotřebovaných součástek či vylepšování a výměny stávajících komponentů je nutné platit ještě za nabíjení baterky. Elektrokola jsou tedy jen pro extrémně nadšené či bohaté cyklisty. Zvláště v dnešní době, kdy ceny elektřiny stoupají. Navíc vás stejně nesvezou nijak daleko – vždy je lepší spolehnout se na vlastní sílu a elektřinu používat jen doma na svícení.

Tuning kola před sezonou

Tuning kola před sezonou

Své kolo jste vyčistili, promazali a zkontrolovali, ale stále máte pocit, že něco chybí? No jasně – nové doplňky! Není nad to si čekání na příznivé cyklistické počasí zkrátit vylepšením vašeho cyklomazla. Pro inspiraci jsme pro vás připravili předsezonní výběr nejžádanějších cyklistických doplňků a komponentů.

 

Kdo maže, ten jede. Aneb příprava kola na sezonu

Kdo maže, ten jede. Aneb příprava kola na sezonu

Cyklistická sezona klepe na dveře. Sníh dávno zmizel, první odvážlivci už jezdí na kole do práce i na kratší výlety. Je nejvyšší čas vzbudit kolo ze zimního spánku. Před tím, než na něj nasednete, je ale potřeba jej pečlivě vyčistit a promazat, aby vše šlapalo, jak má. Ne nadarmo se totiž říká: kdo maže, ten jede!

Jak si doma udržet či zvýšit kondici?

Jak si doma udržet či zvýšit kondici?

Chcete nasednout na své kolo, vyrazit ven, s větrem ve vlasech a potem ve tváři se projet svou oblíbenou trasou, ale vnější podmínky vám to neumožňují? Nevadí - nasedněte na trenažér a projeďte se u sebe v obýváku.
Dobrý trenažér navíc nevyužijete pouze nouzově. Jedná se o plnohodnotnou cvičební pomůcku, která vám zpestří trénink, umožní pilovat techniku či zvýší vaši kondičku.

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Tak je to zase po roce tady, Vánoce. Období plné rodinné pohody a odpočinku, ale pro někoho to může znamenat také stres z nákupu vánočních dárků pro své blízké. Obzvlášť pro bajkery může být občas výběr dárku, který opravdu potěší, pěkně tvrdý oříšek. Proto se dnes podíváme na to, jaké dárky sklidí úspěch a kterým se raději vyhnout.

Tipy na osvětlení běžců

Tipy na osvětlení běžců

S kratšími dny v podzimním a zimním období je čím dál důležitější nepodceňovat svou běžeckou výbavu. Nejde jen o to, že se špatnými světly nebo snad bez světel na cestu moc neuvidíte, ale hlavně ani nebudete vidět, což je možná ještě horší.

Jak zabezpečit kolo

Jak zabezpečit kolo

Poptávka po kolech ve světě stále roste a vzhledem k současné době, kdy se zpomalila výroba a kol je málo, číhá riziko krádeže bohužel už na každém rohu. Jak tedy své kolo co nejlépe ochránit před odcizením nebo alespoň snížit šanci, že se o to někdo pokusí? Na to se společně podíváme v tomto článku.

Tipy na osvětlení jezdců

Tipy na osvětlení jezdců

S příchodem podzimu jsou spojené nejen krásné přírodní scenérie v podobě barevného listí, ale také mlha a dřívější západ slunce. Kvalitní osvětlení při pohybu venku se tak stává nutností více než kdy jindy.

Vybavit kolo sadou světel nám sice zákon přikazuje až za snížené viditelnosti, ale doporučujeme svítit za všech podmínek, tedy i ve dne. Nejde vždy jen o to, abychom viděli na cestu, ale hlavně byli vidět, jelikož nás mohou řidiči na silnicích snadno přehlédnout.

 

Jak vybrat ty správné blatníky

Jak vybrat ty správné blatníky

Podzim je tady a s ním přichází také častější přeháňky. Oblíbené lesní cesty se tak jednoduše promění v blátivé stezky, které nás po projetí změní k nepoznání. Blatníky na kole neslouží pouze k ochraně jezdce před blátem a vodou, odlétající z plášťů kol, ale také chrání důležité komponenty (čepy, kluzáky tlumičů, těsnění atd.) před jejich poškozením. Jedná se tak o velmi praktický doplněk, který může také ovlivnit životnost našeho kola.

Tipy na podzimní oblečení

Tipy na podzimní oblečení

Rána už bývají pomalu chladnější a nastává tak čas poohlédnout se po nějakém teplejším oblečení. Podle čeho vybírat a na co nezapomenout se dozvíte v tomto článku.