Poradní články

Tipy na osvětlení jezdců

Tipy na osvětlení jezdců

S příchodem podzimu jsou spojené nejen krásné přírodní scenérie v podobě barevného listí, ale také mlha a dřívější západ slunce. Kvalitní osvětlení při pohybu venku se tak stává nutností více než kdy jindy.

Vybavit kolo sadou světel nám sice zákon přikazuje až za snížené viditelnosti, ale doporučujeme svítit za všech podmínek, tedy i ve dne. Nejde vždy jen o to, abychom viděli na cestu, ale hlavně byli vidět, jelikož nás mohou řidiči na silnicích snadno přehlédnout.

 

Jak vybrat ty správné blatníky

Jak vybrat ty správné blatníky

Podzim je tady a s ním přichází také častější přeháňky. Oblíbené lesní cesty se tak jednoduše promění v blátivé stezky, které nás po projetí změní k nepoznání. Blatníky na kole neslouží pouze k ochraně jezdce před blátem a vodou, odlétající z plášťů kol, ale také chrání důležité komponenty (čepy, kluzáky tlumičů, těsnění atd.) před jejich poškozením. Jedná se tak o velmi praktický doplněk, který může také ovlivnit životnost našeho kola.

Tipy na podzimní oblečení

Tipy na podzimní oblečení

Rána už bývají pomalu chladnější a nastává tak čas poohlédnout se po nějakém teplejším oblečení. Podle čeho vybírat a na co nezapomenout se dozvíte v tomto článku.

Základní výbava cyklisty

Základní výbava cyklisty

Není to nic těžkého, ale přesto nad tím před každým výletem uvažujeme – co si mám vzít s sebou? Mám všechno?

V tomto článku se pokusíme shrnout si základní výbavu každého cyklisty a zároveň to bude takový malý tahák pro balení před vyjížďkou, abychom na nic nezapomněli.

Jak vybavit dítě na cestu do školy na kole?

Jak vybavit dítě na cestu do školy na kole?

Jízda na kole se během posledních let dostala mezi nejoblíbenější možnosti transportu. Z hlediska vývoje, pohyb je pro děti nesmírně důležitý, zlepšuje fyzickou a psychickou kondici ale také rozvíjí pohybové vlastnosti. Zaměřme se tedy na bezpečný pohyb na cestě do školy. Co všechno by měla obsahovat základní výbava, aby váš malý školák bez problémů dorazil do cíle?

Jak nastavit správný posed na kole

Jak nastavit správný posed na kole

Pozice za řídítky může ovlivnit nejen naše pohodlí, ale také zdraví a výkonnost. Proto je velmi důležité vědět, jak nastavit správný posed. V opačném případě se můžeme potýkat s nepříjemnou bolestí zad, kolen či zápěstí, která pokazí každou vyjížďku. Pojďme si tedy společně projít, co vše je třeba nastavit k dosažení ideální pozice.

Jak vybrat pedály

Jak vybrat pedály

S vývojem jezdce a jeho postupným objevováním nových odvětví cyklistiky přichází menší i větší obměna výbavy. Pro každý styl jízdy se hodí jiný typ pedálů, takže dříve či později tak každého cyklistu čeká jejich výběr. Nejzákladnější a nejuniverzálnější jsou klasické pedály. Zkušenější jezdci poté většinou volí možnost nášlapných pedálů, které se skvěle hodí pro lepší přenos síly, ať už na horských, či silničních kolech. Poslední možností jsou platformové pedály, které využívají především jezdci BMX a vyznavači sjezdů, jelikož nabízí dobrou stabilitu.
 

Jak pečovat o baterii

Jak pečovat o baterii

Baterie, její výdrž a životnost. Na diskuzi o těchto tématech narazíme v podstatě na každém rohu, ať už se jedná o baterie mobilních telefonů, automobilů nebo elektrokol. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak o baterie pečovat, aby nám vydržely co nejdéle.

Co ovlivňuje dojezd elektrokola?

Co ovlivňuje dojezd elektrokola?

V automobilovém světě většina motoristů porovnává spíše spotřebu paliva na 100 ujetých kilometrů, než jaký má auto dojezd. U elektromotoru je to přesně opačně. Bez ohledu na to, jestli pohání auto nebo nám pomáhá na kole při jízdě do kopce, je právě dojezd jednou z nejdiskutovanějších věcí. Proto se dnes společně podíváme, co všechno může ovlivnit dojezd elektrokola a jak jej případně zvýšit na maximum.

Jak převézt kolo?

Jak převézt kolo?

Plánujete cyklodovolenou nebo navštívit bikepark? Ať už se jedná o jakýkoliv převoz kola, měli byste zvážit, jak to udělat co nejpohodlněji a hlavně bezpečně. Možností je hned několik. V tomto článku si každou z nich představíme a řekneme si jejich výhody i nevýhody.

5 tipů pro bezpečnou jízdu po silnicích

5 tipů pro bezpečnou jízdu po silnicích

Jak aktivně zvýšit své bezpečí na silnicích? Sestavili jsme soubor rad pro cyklisty.

Bezduše – jak na ně?

Bezduše – jak na ně?

Do kol u aut už nedáváme duše dlouhé roky. Přijde tato doba i do cyklistiky? Čím dál více cyklistů na bezduších jezdí – pojďme si tento systém včetně hlavních výhod popsat.