O nás

Kdo jsme

Značka Pells vznikla z lásky ke kolům a k cyklistice. Na začátku jsme jako nadšenci do sportu a techniky vyvinuli špičkové závodní rámy a začali je na míru vyrábět pro profesionální cyklisty. V mnohém jsme tehdy předběhli konkurenci a určovali trend. Vždyť Pells jako jedna z prvních cyklofirem na světě začala pracovat s karbonem.

Vlastní vývoj, testování i ruční výroba – to vše se od počátku odehrávalo v České republice. S našimi karbonovými speciály startovali cyklisté na závodech světového poháru, mistrovství světa i na olympijských hrách. Několikrát jsme se mohli chlubit ziskem titulu mistra ČR. Další krok logicky následoval. Rozhodli jsme se, že stejný pocit z jízdy chceme nabídnout mnohem širšímu spektru cyklistů a v roce 2002 jsme poprvé představili svá kola veřejnosti. Dali jsme do nich to nejlepší, co jsme se naučili při výrobě závodních speciálů. Ověřenou geometrii, která funguje na silnici i v terénu a díky které budete opravdu rychlí. Kvalitní zpracování a smysl pro detail. Nepřekonatelný poměr ceny a kvality. A konečně design. 

 

Co děláme

Tvoříme jízdní kola, na kterých budete závodit, jezdit do práce a objevovat svět. Kola, která jsou rychlá, spolehlivá a pohodlná. Čistý a jednoduchý design, který nepodléhá vyumělkovaným módním trendům ani zubu času. Podporujeme sportovního ducha cyklistiky. Věříme, že kola nejsou jen dopravní prostředky, ale především sportovní vybavení. Chceme, abyste si na nich v kopcích pořádně mákli a abyste cítili euforii, jak z kopce fantasticky jedou. Naše kola vznikají v České republice, jezdí na nich tisíce spokojených zákazníků nejen v Česku, závodíme na nich a sami je velmi důkladně testujeme v terénu i na silnici. Své dlouholeté zkušenosti promítáme do dalšího vývoje a vždy držíme krok se světovými trendy. Pokud zrovna nejsme o krok napřed ;)

 

Pro koho to děláme

Pro vás. A máme z vás radost. Jste většinou aktivní lidé, kteří si s výběrem kola dají práci a kteří se nespokojí s průměrem. Sportovci posouvající na kole hranice sama sebe a hledící na svět z vrcholků alpských průsmyků. Mladí i starší cestující na kole do práce, z jejichž ročního nájezdu kilometrů by normálním smrtelníkům spadla brada. Děti, které se to na kole nebo s nášlapy teprve učí. Dobrodruzi. Jako třeba ta dáma, která si naše kolo vybrala pro svou pouť do Santiaga de Compostela. 

 

A proč to vlastně všechno děláme

Na kole jezdíme rádi. Věříme, že pohyb patří ke kvalitnímu životu a že cesta potu a dřiny je v mnoha ohledech ta správná. Chceme, aby stejnou radost, kterou zažíváme v sedle kola my, poznalo co nejvíce lidí. Aby se nevydávali jednodušší cestou pohodlí, ale aby se během sportovního výkonu dokázali překonat a posunout dále. Protože pak přijde pocit, kvůli kterému se do sedla budete vracet bez ohledu na počasí a roční období. 

 

Mise Pells

Podle našeho motta „Ride to explore“ tvoříme kola pro radost z jízdy, závody a především objevování nových obzorů i sebe sama. Jezdi a objevuj – přesně taková kola děláme.