29. 3. 2023

Duke – Agilní, agresivní, efektivní

Náš nejlepší hardtail. Agilní, agresivní, lehký MTB stroj s minimální ztrátou energie, karbonovým rámem, teleskopickou sedlovkou a vylepšenou XC geometrií s prodlouženým dosahem.

 

 

Modelovou řadu Duke tvoří lehká XC kola se závodními ambicemi, která jsou zaměřena na hladší, ale o to rychlejší XC tratě. Sází na ultralehký karbonový rám High Modulus s integrovanou kabeláží, díky které mají elegantní a čistý vzhled. Používají univerzální patky UDH a lze je osadit plášti o velikosti až 29x2,4“ či teleskopickou sedlovkou, která je u vyšších modelů Duke Ultimate a Duke 1 v základní výbavě. Všechny modely řady jsou osazeny lehkými a rychlými plášti Continental Race King.

 

   

 

V čele modelové řady stojí Duke Ultimate. Špičkový hardtail stvořený za jediným účelem – vyhrávat. K tomu je vybaven lehkou vzduchovou vidlicí Fox 32 ve vrcholné verzi  Factory se zdvihem 100 mm, která mu na trati poskytuje komfort i sebedůvěru. Skvělý zážitek z jízdy posiluje kompletní osazení prvotřídními komponenty Shimano XTR spolu se zapletenými koly Fulcrum Red Zone 300 a přilnavými plášti Continental Race King 29/2,2 Protection.

 

 

Nízká váha, rychlost a maximálně efektivní přenos síly definují nový Duke 1. Jeho špičková vidlice Rock Shox Sid SL Select+ s tlumící patronou Charger a zdvihem 100 mm dodává jezdci potřebné sebevědomí i kontrolu. O precizní řazení a spolehlivé brzdění se starají výkonné komponenty Shimano XT. Celkový dojem lehkosti, efektivnosti a pohodlí, dotváří zapletená kola Fulcrum Red Zone 500 obutá do plášťů Continental Race King 29/2,2 v nejvyšší verzi Protection.

 

 

Výborný poměr ceny a výkonu přináší Duke 2. Nabízí lehkou, přesto tuhou vidlici Rockshox Sid SL se zdvihem 100 mm s dálkově ovládaným zamykáním z řídítek, spolehlivé a přesné řazení Sram GX/NX a kvalitní zapletená kola Fulcrum Red Zone 500, obutá do plášťů Continental Race King s kevlarovou patkou.

 

   

 

Vstupním modelem do nejvyšších řad hardtailů Pells je Duke 3, který perfektními jízdními vlastnostmi příjemně překvapí i zkušené jezdce. Vybaven je vidlicí Rockshox Judy Gold o zdvihu 100 mm, vyváženou kombinací komponentů Shimano XT/Deore a plášti Continental Race King 29/2,2 Performance.

 

 

Modelová řada Duke představuje ideální stroje pro rychlou a náročnou jízdu v terénu. Vyšší modely se těší hlavně na XC závody, kde v rukou zkušeného jezdce dokáží zazářit. Náročnější hobby bikeři zase ocení jejich lehkou váhu, spolehlivost a efektivitu. Tak na co ještě čekáte? Vyrazte s Dukem na jízdu plnou adrenalinu a zábavy!
 

   


Každým šlápnutím se dostáváme dál, překonáváme nové překážky, posouváme své hranice, objevujeme nové možnosti a poznáváme dosud skrytá místa.