24. 4. 2024

Přehled dámských kol, oblečení a doplňků

Ladies first - tentokrát jsou dámy na prvním místě. Ve světě cyklistického vybavení mají na první pohled přednost mužské modely kol i doplňků, dnes jsme se ale rozhodli ukázat, že v sortimentu na dámy nezapomínáme a poradíme s výběrem také vám. Je jedno, jestli jezdíte dlouhé trasy po silnici, rády vyrážíte do lesa, nebo jen dojíždíte na kole do práce.

V čem je dámské kolo jiné?

Dámská kola mají svá specifika a nejedná se jen o barevnější lakování. Při vývoji vytváříme jinou geometrii rámu a při osazování komponenty dáváme řídítka výše, sedlo bývá širší. Toto jsou základní principy, na kterých stavíme všechny dámské modely - přidáváme ale i několik dalších specifik, aby byla jízda příjemná na různých površích, aby se s kolem dobře zatáčelo a samozřejmě myslíme i na to, že jednou za čas je kopec zkrátka moc prudký a vy musíte sesednout a kolo vést.

Který druh kola je nejlepší pro vás?

Pokud jezdíte více po cestách a cyklostezkách, je pro vás ideální crossové kolo. To poskytuje dostatek pohodlí a zároveň vás příliš nebrzdí valivý odpor širokých plášťů. Opravdový terén s technickými pasážemi si užijete na MTB kole, největší pohodlí a rozhled nad situací získáte díky městskému kolu. To zároveň zvládne na nosiči odvézt nákup čerstvé zeleniny a neumaže vám díky zakrytému pohonu dlouhé šaty.

Jak se na kolo obléknout?

Na kole je důležité cítit se dobře – to vám zajistí nejen příjemný a kvalitní funkční materiál, skvěle padnoucí střih, ale také design, ve kterém vám to bude slušet. V naší kolekci je oblečení ušité v České republice, českýma rukama na české postavy. Materiály nakupujeme v Evropě a kritérii při výběru je to, aby všechno dlouho vydrželo, zároveň se jednoduše udržovalo.

Kraťasy s kvalitní anatomickou vložkou vám pomohou užít si i několikahodinovou projížďku s úsměvem, protože jsou velmi pohodlné. Dobrý dres pořádně větrá a bundy vyvíjíme tak, aby byly lehké a ve sbaleném stavu co nejmenší – většinou ji máte totiž jen v zadní kapse a oblečete si ji třeba při sjíždění dlouhého kopce. Na vyjížďku můžete takto vozit i návleky na ruce a nohy, přeci jen dámám bývá více zima, než mnohým mužům.

Výběr helmy

Helma je hlavně otázkou bezpečnosti, jde ovšem i o módní doplněk. U dam jsou nejoblíbenější čisté linie v bílé barvě, jako u naší helmy NUT. Důležité je vybrat správnou velikost skořepiny, pevné usazení doladíte stahovacím kolečkem.

Dámských kol je hodně a oblečení s doplňky ještě více – my přejeme šťastnou ruku při výběru, ať už jste dáma těšící se na nové sportovní zážitky, nebo muž vybírající dárek. Všem přejeme hlavně spoustu šťastných kilometrů v sedle a s úsměvem na tváři, protože o ten jde především.