12. 7. 2021

[RECENZE] Nová světla Helio a Rubio

Přední světlo Helio 80

Miniaturní světlo a blikačka, dobíjení akumulátoru přes micro USB, univerzální upevnění na řídítka, sedlovku či přilbu a v neposlední řadě zajímavý název. To je dvojice miniaturních světel od značky Pells, která jsme otestovali.

Obě světla dokazují, že miniaturizace nemusí vždy přinést nějaká omezení. Přední světlo Helio 80 nabídne svítivost 80 lumenů, což je s ohledem na jeho délku 48 mm a šířku 28 mm slušné. Profil elipsy, lehce vystouplá optika a malý gumový spínač na horní straně, doplněný světelnou indikací kapacity baterie, aktivovanou i při nabíjení, vyřešeném přes gumovým krytem chráněný micro USB vstup na zadní straně.

Zadní blikačka Rubio 15 má sice papírově slabší výkon, ale viditelnost je perfektní i na delší vzdálenost a ze čtveřice módů blikání či svícení rozhodně nebude řidič auta za vámi úplně v klidu. Nápadné, funkční, minimalistické a s výdrží 2, 5, 12 nebo až 25 hodin

Jako malé a funkční kombo osvětlení nelze Helio 80 a Rubio 15 než doporučit, uchycením, funkcí i výkonem a cenou prostě nadchnou.

Celou recenzi nových světel si můžete přečíst zde.