21. 12. 2022

Root - Maximální jednoduchost, maximální výkon

Zbrusu nová modelová řada Root je lahůdkou pro všechny milovníky jednoduchosti a účinnosti. Inspirovaná je samotnými kořeny horské cyklistiky – minimalistickým designem, odolným hliníkovým rámem, agresivní geometrií, snadnou údržbou. Prostý a efektivní stroj na trail či do bikeparku.

 

 

Přestože Rooty mohou na první pohled působit jako MTB ze staré školy, nejsou to žádné konzervy. Ryze funkční design skrývá odolný hliníkový rám s moderní, agresivní geometrií, integrovanou kabeláží, teleskopickou sedlovkou, čtyřpístkovými brzdami Shimano, vzduchovou vidlicí o zdvihu 140 mm a 29“ koly.  Žádné “zbytečnosti” navíc. Absence čepů zaručuje jednoduchost a minimální údržbu, vyžaduje ale zkušenosti. Pokud je nemáte, nevadí - na Rootech jich získáte spoustu. K dostání jsou ve dvou variantách výbavy i barvy.

 

   


 
Root 1 je osazen vzduchovou vidlicí Marzocchi Bomber Z2 o zdvihu 140 mm, která spolu s velkými 29“ koly zvládne zdolat každou překážku. Perfektní jízdní vlastnosti zvýrazňuje kombinace komponentů Shimano XT a Deore 1x12. Bezpečnost zajišťují efektivní brzdy Shimano SLX, jistotu na trati podporují dobře přilnavé pláště Schwalbe. 

 

   

 

Druhý MTB „ze staré školy“ v moderní výbavě – Root 2, pracuje se vzduchovou vidlicí SR Suntour Zeron 35 Boost Air o zdvihu 140 mm a rovněž velkými 29“ koly. Žádný kořen, kámen, prach ani bláto jej nezastaví. Perfektní jízdní vlastnosti podporují komponenty Deore 1x11. O bezpečnost se starají efektivní brzdy Shimano BR, jistotě na trati pomáhají dobře přilnavé pláště Schwalbe.

 

 

Maximální jednoduchost, maximální výkon. Rooty dokáží v rukou zkušeného jezdce potrápit nejedno současné celopéro. Víc není nutno dodávat. Prostě MTB pro přímočaré bikery, kteří si na trailu ani v bikeparku neberou servítky. Patříte mezi ně?

  

                


Každým šlápnutím se dostáváme dál, překonáváme nové překážky, posouváme své hranice, objevujeme nové možnosti a poznáváme dosud skrytá místa.