8. 12. 2022

Raw – svět jako na dlani

Patříte-li k dobrodruhům, cestovatelům a milovníkům bikepackingu, nová posila ve stáji Pells je právě pro vás. Na rok 2023 jsme připravili čistokrevný gravel bike Raw s univerzální, pohodlnou geometrií a řadou možností pro uchycení doplňků. Žádný cíl s nimi není dostatečně daleko.

 


Raw je standardně vybaven širokými 40 mm plášti, lehkým, odolným rámem z třikrát zeslabovaného hliníku s geometrií zaměřenou na pohodlnou pozici jezdce, snadným ovládáním, vnitřně vedenou kabeláží, řadou úchytů pro vybavení i přípravou pro teleskopickou sedlovku, která je u nejvyššího modelu Raw 1 v základní výbavě. Jednoduše skvělý společník na dlouhé i krátké vyjížďky. K mání jsou tři úrovně výbavy.

 

   


Gravel Raw 1 je jízdní kolo pro náročné cestovatele. Standardně disponuje teleskopickou sedlovkou Limotec, která je ovládána prostřednictvím levé GRX Shimano páky – nevyžaduje tedy dodatečné páčky či ovladače na řídítkách. Efektivitu jízdy zvyšují komponenty Shimano GRX s jednopřevodníkem, drobné nerovnosti terénu a vibrace pohltí a efektivní přenos energie umožňuje lehká, karbonová vidlice. 

 

   


Raw 2 je model pro dobrodruhy, kteří dávají přednost dvojpřevodníku – tedy klasice ve své kategorii. Komponenty Shimano GRX 2x10 zajišťují pohodlí i efektivitu během jízdy, o bezpečnost se starají hydraulické brzdy Shimano GRX 400. Karbonová vidlice žehlí drobné nerovnosti, pohlcuje vibrace a stará se o efektivní přenos energie.

 


Nejdostupnější, a o to zajímavější model nové gravelové řady – Raw 3, se vyznačuje především řazením Microshift 1x10 a mechanickými kotoučovými brzdami Tektro, které ocení zejména cestovatelé, kteří se s kolem pohybují v nejrůznějších končinách světa. Stejně jako modely vyšší řady, i Raw 3 je vybaven karbonovou vidlicí, která skvěle vyrovnává drobné nerovnosti na trase, pohlcuje vibrace a efektivně přenáší energii.

 

   


Tak neváhejte a poznejte celý svět. Anebo alespoň svůj region. Zbrusu nová řada univerzálních gravelů Raw je k objevování zrozená.

 

 


Každým šlápnutím se dostáváme dál, překonáváme nové překážky, posouváme své hranice, objevujeme nové možnosti a poznáváme dosud skrytá místa.