1. 12. 2022

Duke FS - definice moderního XC kola

Modelová řada Duke u nás již léta panuje kategorii XC MTB. Ani následující rok tomu nebude jinak. K dnes již klasickým celokarbonovým hardtailům Duke se navíc v příští sezoně přidá nová rodina celoodpružených MTB – Duke FS.

 

 

Horská kola Duke FS jsou definicí moderního cross country kola – lehké, nízké karbonové rámy, dlouhý reach, položený hlavový úhel a systém odpružení zero pivot, u vybraných modelů teleskopická sedlovka.

Tyto univerzální závodní stroje zrozené pro nejtěžší závodní okruhy i singletraily si vzaly to nejlepší od svých karbonových sourozenců a jejich prémiovou výbavu doplnily o zadní tlumič. Vznikla tak modelová řada celokarbonových XC fullů. Nová, agresivní geometrie a odpružení posunuly Duky FS o pořádný kus dopředu. K dostání budou celkem ve čtyřech variantách, standardně odstupňovaných vybavením.

 

   

 

Vlajková loď řady nese název Duke FS Ultimate a vozí vybavení pro opravdu náročné a ambiciózní jezdce. Dálkově ovládaný tlumič Fox DPS Factory TR spolu se vzduchovou, rovněž na dálku ovládanou vidlicí Fox 34 SC Factory se zdvihem 100 mm zaručují dokonalé tlumení nerovností v náročném terénu a při stoupání zbytečně neztrácí energii. Dostatek prostoru pro kreativitu během jízdy dodává teleskopická sedlovka Limotec. Špičkové komponenty Shimano XTR už jen dotahují zážitek z jízdy na Dukovi FS Ultimate k dokonalosti.

 

 

Připravený podat maximální výkon je i první mezi rovnými – Duke FS 1. Ideální stroj pro XC/maraton tratě. Na rozdíl od modelu Ultimate mu dodává pohodlí na trati dálkově ovládaný tlumič Rock Shox Sidluxe Select+ TR, stejně jako dálkově uzamykatelná vzduchová vidlice Rock Shox Sid Select+ se zdvihem 110 mm. Díky teleskopické sedlovce je i v těžkém terénu dobře ovladatelný a snadno překonává překážky. Sebevědomí a spolehlivost poskytují komponenty Shimano XT s kazetou SLX 12s.

 

   

 

Prostřední sourozenec, Duke FS 2, ztělesňuje nejlepší vlastnosti vyšších i nižších modelů řady. Je tak dokonalým kompromisem mezi skvělým výkonem, kvalitním vybavením a zajímavou cenou. Samozřejmostí je u něj dálkově ovládané zamykání tlumiče Rock Shox Sidluxe Select+ TR i vzduchové vidlice Rock Shox Sid Select+ se zdvihem 110 mm. Dokáže si proto skvěle poradit s náročnými pasážemi při sjezdu, na druhou stranu neztrácí během stoupání energii. Jako jediný z řady je vybavený komponenty Sram, a to GX/NX Eagle v kombinaci s brzdami Shimano. Na své si tak přijdou i vyznavači americké značky.

 

 

Vstupní model řady, Duke FS 3, rozhodně není žádné ořezávátko, jak by se dalo očekávat. Právě naopak – dokonale uspokojí náročné hobby jezdce i méně náročné profíky. Chlubí se stejným tlumičem jako vyšší modely, tedy tlumičem Rock Shox Sidluxe Select+ TR, díky kterému spolu se vzduchovou vidlicí Rock Shox Recon Gold se zdvihem 100 mm dokáže snadno překonávat překážky i v náročném terénu. Připravený je pro použití teleskopické sedlovky, vybaven je komponenty Shimano XT/Deore.

 

 

Modelová řada Duke FS je jednoduše určena všem zarytým XC srdcařům. Nemusíte se s nimi bát vyrazit ani na závody. Každý model plně podpoří vaše schopnosti a dovolí vám projevit se naplno, ukázat, co ve vás doopravdy je. Anebo s nimi prostě vyrazte po práci či o víkendu na hory, užijte si trochu adrenalinu a nikdy nekončící pocit svobody. My už se jich nemůžeme dočkat. A co vy?

 

   

 


Každým šlápnutím se dostáváme dál, překonáváme nové překážky, posouváme své hranice, objevujeme nové možnosti a poznáváme dosud skrytá místa.