17. 8. 2022

Jak a kde šijeme

Žádný dovoz z Asie ani milionové série po pár dolarech za kus. Oblečení Pells pro vás vymýšlíme v Brně, sami na sobě testujeme a šijeme v České republice. Materiály máme od špičkových výrobců z Itálie a Španělska, z bašt cyklistiky. Naše kolekce neustále vylepšujeme, protože chceme, aby vám oblečení Pells na cestách pomáhalo vpřed. Abyste se dobře cítili a taky dobře vypadali. A aby se váš outfit perfektně hodil ke kolu Pells.

Design

Divili byste se, ale na začátku připomíná tvorba oblečení Pells spíš umění než výrobu. Chce to mít v hlavě nosnou ideu a v ruce skicák. Kreslíme, škrtáme, cizelujeme, hodí se obří balení pastelek se šesti odstíny oranžové. Pak ušít první modely, zkoušet, promýšlet a znova škrtat. Dokud nejsme spokojeni.
V designech sázíme na jednoduchost, přímočarost a sebevědomí. Naše modely mají vypadat stejně dobře dnes jako za deset let. Jsou totiž šik a osobité.

Chytré oblečení

Držíme se toho, že naše oblečení musí být maximálně funkční. Na správných místech má větrat a na správných místech hřát. Nikde nesmí škrtit, nesmí být volné tam, kde by to zavazelo. Věřte, že každý kousek oblečení z naší nabídky jsme otestovali sami na sobě. Proto na našich dresech a kalhotách nenajdete jediný šev, který by nebyl na svém místě. 

Naše střihy dobře sedí, používáme anatomické gelové vložky z nejlepších materiálů, silikonové proužky i reflexní prvky. Dbáme totiž na bezpečnost, a tak v našem oblečení budete i za zimního šera v provozu dobře vidět. 

Velikost pro každého

Šijeme na lidi, ne na asijské modelky a profi cyklisty Grand tour, jak bývá občas zvykem. Uvědomujeme si, že ideální postava neexistuje a maximálně se proto snažíme vyjít vstříc co nejširšímu množství postav a velikostí cyklistů. Nebráníme se i individuální zakázce a jsme schopní ušít oblečení pro sportovní týmy.  

Funkční materiály z Evropy

Oblečení Pells prošlo za dobu své existence velkým materiálovým vývojem. Spolupracujeme s výrobci tkanin a doplňků ze Španělska, Itálie a Švýcarska. Nešijeme z čehokoli, co zrovna bylo v akci, ale pečlivě si vybíráme. Zvažujeme kvalitu, funkčnost i trvanlivost a z těchto ingrediencí mícháme to nejlepší. Na co dres, který odvádí pot o pět procent efektivněji, když se vám z jeho extrajemného úpletu začnou už na prvním výletě vytahovat oka.

Šijeme v České republice

Oblečení Pells vzniká pod rukama těch nejšikovnějších českých švadlen. Díky tomu máme jistotu maximální kvality zpracování a také možnost dokonalé zpětné vazby. Šijeme doma, proto jsme flexibilní – vyprodané modely umíme doplnit bez nutnosti čekat na dopravu z druhé strany zeměkoule.