16. 11. 2021

Jízdní kola a elektrokola na operák

Služba je zajímavá nejen pro hotely či turistická střediska, která mohou díky pronájmu nabídnout svým hostům možnost zapůjčení kol či elektrokol a rozšířit tak svou nabídku služeb. 

Zároveň se jedná o skvělou nabídku pro podnikatele, kteří mohou své zaměstnance podpořit ve zdravém životním stylu a úspoře cestovních výdajů. Mezi hlavní výhody patří například, že pro zaměstnavatele náklady spojené se zapůjčením kol představují daňově uznatelný náklad v rozsahu užití s možností odpočtu DPH, či snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění až ve výši 34 % z výše splátky. Všechny výhody:

  • Nejefektivnější a nejekologičtější forma dopravy zaměstnanců, úspora parkovacích nákladů
  • Řešení dopravy nově přijatých zaměstnanců do zaměstnání spojené s úsporou nákladů na svozy zaměstnanců
  • Pro zaměstnavatele představuje daňově uznatelný náklad v rozsahu služebního užití s možností odpočtu DPH
  • Pro zaměstnance nepředstavuje v rozsahu služebního užití zdanitelný příjem. V rozsahu soukromého použití je možné příjem osvobodit od daně a dosáhnout tak úspory až 31,1% hodnoty benefitu na odvodech daně z příjmů a pojistného na sociální a zdravotní pojištění
  • Snížení nákladů na odvody pojistného na sociální a zdravotní pojištění pro zaměstnavatele až ve výši 34% z výše splátky
  • Kolo na operativní leasing je stále majetkem leasingové společnosti
  • Možnost zajištění monitoringu služebního a soukromého využití v rámci možností daných legislativou ČR, zejména pak pravidly GDPR, elektronickou knihu jízd
  • Kompletní daňový a právní servis spočívající zejména v nastavení dohod o užívání se zaměstnanci, přípravě vnitřních směrnic, využití možnosti osvobození u soukromého užití ze strany zaměstnanců, atd.

Nevlastníte hotel ani firmu? Nevadí. Možnost využití operativního leasingu se týká všech, kdo o ni mají zájem. 

S výběrem vhodného modelu k zapůjčení vám pomůžeme na kterékoliv z našich prodejen Pells. Z nabídky Pells se můžete těšit na zapůjčení vybraných modelů elektrokol Pells Thorr a karbonových horských kol řady Duke. Operativní leasing můžete vyřidít osobně na některé z prodejen Pells nebo nas kontaktovat na e-mail info@pells.eu.

Součástí leasingové splátky je pojištění, záruka a cykloasistence na 24 měsíců. Navíc je také možnost zahrnout do splátek jakýkoliv servisní balíček, takže není třeba se obávat údržby kol.

Máte dotazy ohledně služby KoloNaOperák? Neváhajte se na nás obrátit - kontakt.