Medium Tail MTB SEVEN-X Hollow


PELL'S Medium Tail Hollow - ukázka mistrné práce s kompozitním materiálem a vyvrcholení vlastního vývoje firmy PELL’S. Vedle již existujících kategorií Hardtail a Softail zavádí na trh novou kategorii zadního pružení. Ta v sobě kombinuje pohodlí Softailu s tuhostí, jednoduchostí a minimální váhou Hardtailu. Ploché planžety s jedinečným tvarem a profilací umožňují pohyb zadní stavby pouze ve vertikálním směru, v horizontálním směru si zadní stavba zachovává extrémní tuhost.


Hollow technology - unikátní systém dvou dutých planžet, který reaguje na vývoj stále účinnějších diskových brzd, tužších výpletů kol, ráfků a dalších dílů. Vlastnosti celku jsou tak posunuty do další dimenze.


 

Full Carbon Sandwich Tube – vnější i vnitřní vrstva nápletu je volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost. Mezi těmito vrstvami jsou sevřené vnitřní náplety. Dojde tím ke zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku. 


Tube to tube – postup výroby rámu spočívá ve výrobě přesně "laděných" segmentů rámů, které však nejsou vlepovány do předem připravených spojek, ale sestavovány a spojovány do jednoho celku přesně definovaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce.


BB86 – rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší. 


Bottom Stiffness Booster - výrazné rozšíření sedlové trubky v oblasti středu, které se podílí na mimořádné boční tuhosti rámu. 


Hlavová trubka 1-1/8" – 1-1/2" – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5" konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá. 


PELL'S Contrast Technology – použití odlišných technologií pro mohutně dimenzovaný přední rámový trojúhelník, včetně spodních ramen, a pro velmi subtilní "Vacuum" zadní vzpěry. Rám má extrémní boční tuhost a zároveň mimořádnou schopnost absorpce vibrací.


Carbon Dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola. 


Carbon Post Mount –  přímé napojení brzdového třmene na rám. 

web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg