Popis technologií výroby rámů PELL'S


Full Aero Tubeset - Transformace energie jezdce do pohybu vpřed závisí na optimální kombinaci hlavních vlastností kola, kterými jsou aerodynamika, pevnost a hmotnost. Nekompromisní závodní rám s velmi čistým designem navazuje na náš dlouholetý vývoj v oblasti aerodynamických rámů. Zaměření na aerodynamiku je patrné ze všech detailů. 


Ultra Streamlined Seatstays - Nový rám se vyznačuje výraznou aero profilací všech částí počínaje spodní rámovou trubkou, speciální karbonovou aero sedlovkou ve tvaru sedlové trubky, až po tenké „ultra streamlined“ sedlové vzpěry.


PU Shell inside - Čím vyšší rychlostí se jezdec pohybuje, tím vyšší je úspora energie vyjádřená ve watech oproti jízdě na klasickém silničním rámu. Už nic nebrání Vaší cestě za vítězstvím.


Full Carbon Sandwich Tube – vnější i vnitřní vrstva nápletu je volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost. Mezi těmito vrstvami jsou sevřené vnitřní náplety. Dojde tím ke zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku. 


 

Tube to tube – postup výroby rámu spočívá ve výrobě přesně "laděných" segmentů rámů, které však nejsou vlepovány do předem připravených spojek, ale sestavovány a spojovány do jednoho celku přesně definovaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce.


 

Ultra High Modulus Carbon - Vynikajícího poměru všech základních parametrů (aerodynamiky, boční tuhosti, schopnosti absorpce rázů zajištující dobré vedení stopy i v nejvyšších rychlostech, odolnosti, houževnatosti i vynikající váhy) je dosaženo nejen použitím „ultra high modulus“ karbonových vláken, ale i díky speciální PU Shell kostře uvnitř přední a středové části rámu.


 

High Modulus Carbon Tubeset - veškeré segmenty rámu jsou vyrobeny z karbonových vláken s vysokým modulem pevnosti. Pomocí profilací jednotlivých trubek je výsledkem tuhý rám s výbornými absorpčními schopnostmi.


 

X6 High Modulus Carbon - rám vyrobený monocoque technologií z karbonových vláken s vysokým modulem pružnosti a pevností v tahu. Rám díky své nízké váze, vysoké boční tuhosti a flexibilní zadní stavbě splňuje nejvyšší nároky kladené na závodní XC rám.


 

High Modulus Carbon - Elegantní silniční rám vyrobený Monocoque technologií z karbonových vláken s vysokým modulem pružnosti a pevností v tahu. Rám vyniká dobře vyváženým poměrem nízké váhy, vysoké boční tuhosti a pohodlí. Na mimořádném pohodlí se podílí nejen stavba rámu, ale i přední vidlice, která díky své speciální profilaci výborně pohlcuje vibrace.


 

P6 Ultralite 3xbutted - Rámy jsou z materiálu P6 Ultralite s trojitě zeslabovanými trubkami a závodní geometrií.


 

Bi-axial Rhombus - Bi-axiální spodní rámová trubka zvyšuje svou profilací pevnost v namáhané části u hlavové trubky. Vertikální zploštění v oblasti středového složení je provedeno na maximální šíři pro dosažení vysoké účinnosti přenosu síly do pohybu vpřed. Zvětšení průměru této trubky má podíl na výrazném zvýšení boční tuhosti rámu.


 

Bi-axial Hydroforming - Bi-axiální spodní rámová trubka tvarovaná pomocí hydroformingu. Zvyšuje svou profilací pevnost v namáhané části u hlavové trubky. Vertikální zploštění v oblasti středového složení je provedeno na maximální šíři pro dosažení vysoké účinnosti přenosu síly do pohybu vpřed.


 

Hydroformed Tube Set - Moderně koncipovaný rám s hydroformingovým tvarováním a trojitě zeslabovanými trubkami vyniká vysokou boční tuhostí. 


 

BB86 – rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


 

BB92 – rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


 

Bottom Stiffness Booster – výrazné rozšíření sedlové trubky v oblasti středu, které se podílí na mimořádné boční tuhosti rámu.


 

VFHS: Vertical flexible, horizontal stiff - Profilace zadní stavby umožňuje pružení ve vertikálním směru při zachování maximální boční tuhosti. Rám je komfortní s vynikající schopností tlumit rázy aniž by však ztrácel výbornou účinnost záběru nezbytnou pro nekompromisní závodní stroj.


 

Ultra A.B.S.ORB - Profilace karbonové zadní stavby umožňující pružení ve vertikálním směru při zachování maximální boční tuhosti. 


 

PELL'S MT Medium Tail - ukázka mistrné práce s kompozitním materiálem a vyvrcholení vlastního vývoje firmy PELL’S. Vedle již existujících kategorií Hardtail a Softail zavádí na trh novou kategorii zadního pružení. Ta v sobě kombinuje pohodlí Softailu s tuhostí, jednoduchostí a minimální váhou Hardtailu. Ploché planžety s jedinečným tvarem a profilací umožňují pohyb zadní stavby pouze ve vertikálním směru, v horizontálním směru si zadní stavba zachovává extrémní tuhost. 


  

Hollow technology - přichází s dalším výrazným vývojovým krokem – s unikátním systémem dvou dutých planžet, který reaguje na vývoj stále účinnějších diskových brzd, tužších výpletů kol, ráfků a dalších dílů. Vlastnosti celku jsou tak posunuty do další dimenze.


 

Full Active 4bar System - Osvědčená 4-čepová konstrukce umožňuje plně aktivní pružení i při záběru pedálů. Funkce pružení zůstává aktivní i při brzdění. Jezdec tak má dokonalou kontrolu nad kolem a jeho síla se plně přenáší do pohybu vpřed. Kolo má trvale velkou přilnavost, ze které plyne komfort a jistota ovládání ve všech režimech jízdy.


  

3D Linkage Arms - 3D tvarované karbonové vahadlo zaručuje úsporu váhy, maximální tuhost a ideální přenos síly na tlumič 
Full Sealed Bering Axle systém.


 

Asymetric Rear Triangle - celokarbonová asymetrická zadní stavba zajištující maximální komfort při jízdě a podílející se na vynikající absorpci nárazů. Asymetrická zadní vidlice zajišťuje lepší průchodnost řetězu.


 

Reduced Rear Triangle - Krátká zadní stavba (dosažená díky prohnutí sedlové trubky) a výrazně zmenšený zadní rámový trojúhelník se podílí na maximální boční tuhosti systému a dokonalém přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Pružné vzpěry, které jsou oproti klasické konstrukci „položené“ pod ostřejším úhlem, současně garantují maximální komfort bez ztráty energie. Tato technologie plně využívá možnosti zkonstruovat karbonový kompozit s rozdílnými charakteristikami v horizontální a vertikální ose.


Multibonding frame structure - technologie je kombinací monocoque a tube to tube technologií. Forma pro hlavovou, horní a spodní rámovou trubku se ladí samostatně a potom se vyrábí monocoque technologií. Druhá část rámu, tvořená středovým složením a sedlovou trubkou, je také vyráběna samostatně. Obě tyto části jsou pak následně spojeny v jediný celek.


Hlavová trubka 1-1/8" – 1-1/2" – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5" konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá.


PELL'S Contrast Technology – použití odlišných technologií pro mohutně dimenzovaný přední rámový trojúhelník, včetně spodních ramen, a pro velmi subtilní "Vacuum" zadní vzpěry. Rám má extrémní boční tuhost a zároveň mimořádnou schopnost absorpce vibrací.


Carbon Dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola.


Carbon Post Mount -  přímé napojení brzdového třmene na rám.


 

HESC: human electro synergy technology - Toto kolo je vhodné pro pohyb v městském provozu i výlety do přírody bez velké fyzické námahy. Umožní společné výlety partnerům s rozdílnou výkonností, možnost dlouhých výletů i starším cyklistům, či denní dojíždění do zaměstnání (čímž může z dlouhodobého hlediska výrazně snížit náklady na dopravu). Rám konstrukčně vychází z modelu Stratus, se kterým sdílí hlavní vlastnosti, ale byl kompletně přepracován a zesílen tak, aby splňoval veškeré nároky kladené na moderní elektrokolo. TwinSensor - kombinuje dva druhy technologií – snímač otáčení a snímač točivé síly. Střed klik slouží jako jednotka, která průběžně monitoruje tlak vyvíjený na pedál. Tento senzor posílá přesné informace o tom, kolik energie má systém poslat do motoru. Čím větší silou šlapete, tím více vám pomáhá elektrický pohon. Tento snímač točivé síly je doplněn zabudovaným snímačem otáčení, který kontroluje pohyb otáčení klik a chrání jezdce před nechtěnými rozjezdy (např. při čekání na křižovatce s nohou na pedálu).
Počítač umístěný na řídítkách umožňuje nastavení 4 režimů podpory. Od zcela vypnuté podpory šlapání až po maximální podporu šlapání.


 

6061 Custom tubeset

 

web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg