< zpět

Vedoucí žena Českého poháru v cyklistice Tereza Neumanová jezdí na silničním kole Pells

15.06.2017 - Aktuality

Letošní rok jsem zahájila soustředěním na Mallorce, kde jsem společně s týmem strávila tři týdny. Po návratu jsme se hned vrhly do závodů. Jako první závod byl, jako každoročně, "otvírák sezóny v Hlohovci", kde se mi povedlo dojet do cíle na čtvrtém místě a už tento výsledek nastínil, ze by letošní sezóna mohla být vydařená.

Pak už se závody jen hrnuly. Etapový závod ze světové série: Gracia Orlová, kde se mi sice nedařilo podle mých představ, ale byla to obrovská zkušenost a taky jsem pomohla k výbornému výsledku týmové kolegyně, která obsadila celkové 9.místo a v družstvech Dukla Praha sedmá. Dalším závodem byl Český pohár v Kyjově, kde jsem došpurtovala na druhem místě. 

Mým dosavadním nejlepším výsledkem se stal závod světové série UCI 1.2 na Ukrajině v Kijevě, kde se mi povedlo dojet v úniku až do cíle a obsadila jsem 6. místo.

Minulý víkend se konal další závod Českého poháru v Milevsku, kde nás organizátoři poslali na start společně s kluky. Závod se mi podařilo vyhrát a tím jsem se posunula do čela Českého poháru a do dalšího závodu nastupuji v dresu vedoucího závodníka.

Nyní mě čekají závody v Itálii a poté už mistrovství České republiky, kde bych také chtěla dosáhnout co nejlepšího umístění. Zatím sezónu hodnotit velice kladně, jelikož jsem přestupovala do dospělácké kategorie ženy elite a jsem ze startovního pole nejmladší.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg