< zpět

SEVEN29 X.0

Novinka roku 2012 je vyvrcholením mnohaletého vývoje rámů Seven ověnčených celou řadou ocenění a vítězství. Přední rámový trojúhelník s absolutní torzní tuhostí je doplněn RRT zadní stavbou. Výsledný rám poskytuje jezdci nekompromisní přenos síly, krátká zadní stavba i rozvor dávají kolu úžasnou ovladatelnost a hbitost, závodní XC geometrie s nižším středem garantuje stabilitu, přilnavost a kontrolu nad kolem za všech situací.

 Všechny modely jsou nabízeny jak s odpruženou vidlicí se 100 mm zdvihem, tak i volitelně s celokarbonovou pevnou vidlicí PELLS FC F 29, která díky své váze (670 g, např. model X.0 s pevnou vidlicí váží 8,6 kg), boční tuhosti i schopnosti eliminovat mírné vibrace může znamenat na technicky nenáročných tratích další zrychlení.


  BB92 – Rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


  RRT – Reduced Rear Triangle Krátká zadní stavba (dosažená díky prohnutí sedlové trubky) a výrazně zmenšený zadní rámový trojúhelník se podílí na maximální boční tuhosti systému a dokonalém přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Pružné vzpěry, které jsou oproti klasické konstrukci „položené“ pod ostřejším úhlem, současně garantují maximální komfort bez ztráty energie. Tato technologie plně využívá možnosti zkonstruovat karbonový kompozit s rozdílnými charakteristikami v horizontalní a vertikální ose.


  Tube to tube – Postup výroby spočívá ve výrobě přesně „laděných“ segmentů rámu, které však nejsou vlepovány do předem připravených spojek, ale sestavovány a spojovány do jednoho celku přesně definovaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce. 


  Full Carbon Sandwich Tube – Technologie výroby jednotlivých segmentů rámu. U jednotlivých trubek je horní a vnitřní vrstva nápletu volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost. Mezi těmito vrstvami jsou stlačené vnitřní náplety, jejichž úhly a vrstvy přesně odpovídají požadavkům v dané části rámu. Výsledkem je zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku. 


 Hlavová trubka 1-1/8" – 1-1/2" – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5" konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá. 


 Carbon dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola. 


 Carbon Post Mount – přímé napojení brzdového třmene na rám pro standardní Post Mount uchycení, které elegantním způsobem redukuje nutnost dalších adaptérů a vede tak k váhové úspoře a tuhosti. 


 


Frame:
SEVEN29 Full Carbon Contrast Technology, BSB, FCST, RRT, BB92
Frame material:
dural

Fork:
Fox Float 29 FIT RLC 15mm QR Axle
Fork travel:
100 mm

Shifters:
Sram X.0 2x10
Speed:
20

Crank – speed:
2
Cassette – speed:
10

Cassette:
Sram PG-1070 10SP 11-32
Crankset:
Sram X.0

Chain:
Sram CN PC1071
Handlebar:
PELL'S XR64 OV

Stem:
PELL'S
Headset:
FSA No. 55

Type of brakes:
ráfkové
Seatpost:
PELL'S CR3

Rims:
Fulcrum Red Metal 29 XL Disc, Int. standard
Spokes:
Fulcrum Red Metal 29 SL

Tyres:
Schwalbe Rocket Ron
Saddles:
PELL'S Long Way Ti

Bottom bracket:
Shimano SM-BB91-41A PRESS FIT
Grips:
PELL'S DD

Sizes:
19/21,25"
Weight:
9,8 kg

 

CATALOGUES >

Oznámení >

DISTRIBUTION >


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg