< zpět

SEVEN29 Race FCF

Novinka roku 2012 je vyvrcholením mnohaletého vývoje rámů Seven ověnčených celou řadou ocenění a vítězství. Přední rámový trojúhelník s absolutní torzní tuhostí je doplněn RRT zadní stavbou. Výsledný rám poskytuje jezdci nekompromisní přenos síly, krátká zadní stavba i rozvor dávají kolu úžasnou ovladatelnost a hbitost, závodní XC geometrie s nižším středem garantuje stabilitu, přilnavost a kontrolu nad kolem za všech situací.

 Všechny modely jsou nabízeny jak s odpruženou vidlicí se 100 mm zdvihem, tak i volitelně s celokarbonovou pevnou vidlicí PELL'S FC F 29, která díky své váze (670 g, např. model X.0 s pevnou vidlicí váží 8,6 kg), boční tuhosti i schopnosti eliminovat mírné vibrace může znamenat na technicky nenáročných tratích další zrychlení.


  BB92 – Rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


  RRT – Reduced Rear Triangle Krátká zadní stavba (dosažená díky prohnutí sedlové trubky) a výrazně zmenšený zadní rámový trojúhelník se podílí na maximální boční tuhosti systému a dokonalém přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Pružné vzpěry, které jsou oproti klasické konstrukci „položené“ pod ostřejším úhlem, současně garantují maximální komfort bez ztráty energie. Tato technologie plně využívá možnosti zkonstruovat karbonový kompozit s rozdílnými charakteristikami v horizontalní a vertikální ose.


  Tube to tube – Postup výroby spočívá ve výrobě přesně „laděných“ segmentů rámu, které však nejsou vlepovány do předem připravených spojek, ale sestavovány a spojovány do jednoho celku přesně definovaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce.


  Full Carbon Sandwich Tube – Technologie výroby jednotlivých segmentů rámu. U jednotlivých trubek je horní a vnitřní vrstva nápletu volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost. Mezi těmito vrstvami jsou stlačené vnitřní náplety, jejichž úhly a vrstvy přesně odpovídají požadavkům v dané části rámu. Výsledkem je zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku.


 Hlavová trubka 1-1/8" – 1-1/2" – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5" konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá.


 Carbon dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola.


 Carbon Post Mount – přímé napojení brzdového třmene na rám pro standardní Post Mount uchycení, které elegantním způsobem redukuje nutnost dalších adaptérů a vede tak k váhové úspoře a tuhosti.


 


Frame:
PELL'S Custom Hydroforming Tubeset, 4 bar Active Link, HT 1,5", BB92
Frame material:
dural

Fork:
PELL'S FCF full carbon
Type of fork:
pevná

Rear derailleur:
SRAM X.9
Speed:
20

Crank – speed:
2
Cassette – speed:
10

Cassette:
Shimano SLX 10-SPEED 11-13-15-17-19-21-23-26-30-34T,
Chain:
Shimano CN-HG74

Handlebar:
PELL'S XR64 OV
Stem:
PELL'S RX67 OV

Headset:
Ritchey Pro Logic Zero
Type of brakes:
ráfkové

Brakes:
Avid Elixir 7
Wheels:
Fulcrum Red Power 29

Front hub:
Shimano Deore HB-M525L
Rear hub:
Shimano Deore FH-M525L

Rear tyre:
Continental RaceKing 29x2.2
Saddles:
PELL'S Long Way

Seatpost:
PELL'S XR2
Crankset:
Sram S1400 PF 2,2 10S

Bottom bracket:
Shimano SM-BB91-41A PRESS FIT
Pedals:
Shimano PD-M520S SPD

Grips:
PELL'S DD
Sizes:
19/21,25"

Weight:
9,6 kg
 

CATALOGUES >

Oznámení >

DISTRIBUTION >


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg