< zpět

SEVEN 29 Elite FCF

SEVEN29 Full Carbon Contrast Technology, BSB, FCST, BB92,


BB92 – rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


Reduced Rear Triangle - Krátká zadní stavba (dosažená díky prohnutí sedlové trubky) a výrazné zmenšený zadní rámový trojúhelník se podílí na maximální boční tuhosti systému a dokonalém přenosu síly jezdce do pohybu vpřed. Pružné vzpěry, které jsou oproti klasické konstrukci „položené“ pod ostřejším úhlem, součastně garantují maximální komfort bez ztráty energie. Tato technologie plně využívá možnosti konstruovat karbonový kompozit s rozdílnými charakteristikami v horizontální a vertikální ose.


Tube to tube - postup výroby rámu spočívá ve výrobě přesně „laděných“ segmentů rámů, které však nejsou vlepovány do předem připravených spojek, ale sestavovány a spojovány do jednoho celku přesně defi novaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce.


Full Carbon Sandwich Tube - horní a vnitřní vrstva nápletu je volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost a mezi těmito vrstvami jsou sevřené vnitřní náplety. Dojde tím ke zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku.


Hlavová trubka 1-1/8“ – 1-1/2“ – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5“ konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá.


Carbon Post Mount – přímé napojení brzdového třmene na rám pro standardní post mount uchycení, které elegantním způsobem redukuje nutnost dalších adaptérů a vede tak k váhové úspoře a tuhosti.


Carbon dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola.


 


Frame:
SEVEN29 Full Carbon Contrast Technology, BSB, FCST, BB92
Frame material:
dural

Fork:
SR Suntour SF13 XCT MLO
Fork travel:
100 mm

Rear derailleur:
Shimano Deore XT
Shifters:
Shimano SLX

Speed:
2x10
Crankset:
FSA Comet Mega Exo

Type of brakes:
ráfkové
Brakes:
Hayes Ryde Expert V6 / V7

Wheels:
Quando / Mach Neo Disc 29
Tyres:
Schwalbe Smart Sam Performance 29x2,10

Saddles:
PELL'S Long Way
Sizes:
19 / 21,25

Weight:
10,4kg
 

CATALOGUES >

Oznámení >

DISTRIBUTION >


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg