< zpět

SEVEN-X Hollow XX IS

PELL'S Medium Tail Hollow – ukázka mistrné práce s kompozitním materiálem a vyvrcholením vlastního vývoje firmy PELL'S. Vedle již existujících kategorií Hardtail a Softail zavádí na trh novou kategorii zadního pružení. Ta v sobě kombinuje pohodlí Softailu s tuhostí, jednoduchostí a minimální váhou Hardtailu. Ploché planžety s jedinečným tvarem a profilací umožňují pohyb zadní stavby pouze ve vertikálním směru, v horizontálním směru si zadní stavba zachovává extrémní tuhost. 


 

U modelu 2012 Seven Hollow přicházíme s dalším výrazným vývojovým krokem – s unikátním systémem dvou dutých planžet, který reaguje na vývoj stále účinnějších diskových brzd, tužších výpletů kol, ráfků a dalších dílů. Vlastnosti celku jsou tak posunuty do další dimenze. 


  Tube to tube - postup výroby rámu spočívá ve výrobě přesně „laděných“ segmentů rámu, které jsou spojovány do jednoho celku přesně definovaným postupem pomocí anizotropního kompozitu se spojitými vlákny. Jedná se o nejnáročnější způsob výroby celokarbonových rámů s velmi vysokým podílem ruční práce. 


PELL'S Contrast Technology 

Technologie spojující extrémní boční tuhost i mimořádnou absorpci vibrací. Zdánlivě nespojitelné vlastnosti se podařilo skloubit pomocí použití odlišných technologií pro přední rámový trojúhelník, který je mohutně dimenzovaný a umožňuje dosáhnout extrémní boční tuhosti a zadní rámový trojúhelník, který s využitím technologie „Medium Tail“ umožňuje dosáhnout výrazné míry pohodlí bez ztráty výkonu. 


  Bottom Stiffness Booster – výrazné rozšíření sedlové trubky v oblasti středu, které se podílí na mimořádné boční tuhosti rámu. 


 

Full Carbon Sandwich Tube – horní a vnitřní vrstva nápletu je volena s ohledem na vysokou tvarovou tuhost a mezi těmito vrstvami jsou sevřené vnitřní náplety. Dojde tím ke zvýšení torzní tuhosti těchto částí a tím i celku.


  BB92 – rozšířená středová spojka u rámu s ložisky integrovanými dovnitř (Press Fit). Díky této konstrukci lze středovou partii rámu udělat širší a tím i tužší. Ložiska jsou lépe chráněna a jejich montáž je snazší.


Hlavová trubka 1-1/8" – 1-1/2" – kombinace nízké váhy klasického hlavového složení (horní miska) s tuhostí 1,5" konstrukce. Díky této konstrukci je oblast hlavové trubky tužší, kolo má lepší stabilitu ve vysokých rychlostech, řízení je přesnější a kolo se tak lépe ovládá.


Carbon dropout – celokarbonové patky redukující váhu rámu doplněné o výměnnou hliníkovou koncovku barevně sladěnou s celkovým designem kola. 


Carbon Post Mount – přímé napojení brzdového třmene na rám pro standardní Post Mount uchycení, které elegantním způsobem redukuje nutnost dalších adaptérů a vede tak k váhové úspoře a tuhosti. 


 


Frame:
Full Carbon Hollow Tech, Contrast technology, BSB, BB92, FCST
Frame material:
dural

Fork:
Rock Shox Sid XX
Type of fork:
Vzduchová

Fork travel:
100 mm
Speed:
20

Crank – speed:
2
Cassette – speed:
10

Cassette:
Sram XX 11-32
Crankset:
SRAM XX

Chain:
Sram PC1070
Handlebar:
PELL'S XR7 OV

Stem:
PELL'S RX67 OV
Type of brakes:
ráfkové

Brakes:
Magura Marta SL Mag
Rims:
Fulcrum Red Metal, RED Metal ZERO

Spokes:
Fulcrum Red Metal 3
Tyres:
Schwalbe Rocket Ron

Saddles:
PELL'S Long Way Ti
Seatpost:
PELL'S IS

Bottom bracket:
Shimano SM-BB91-41A PRESS FIT
Grips:
PELL'S DD

Sizes:
17/19/21"
Weight:
8,9 kg

 

CATALOGUES >

Oznámení >

DISTRIBUTION >


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg