< zpět

Zručský Bike maraton

06.06.2007 - PELL'S team
2. června hostila Zruč nad Sázavou 3. závod Galaxy série

2. června hostila Zruč nad Sázavou 3. závod Galaxy série. Pro závodníky byly vyměřeny dvě tratě, 35km a 70km (ve skutečnosti cca 63km). Na dlouhé trati naše barvy hájili dva závodníci Matouš Jobánek a Zdeněk Gold, a na krátké dva naši junioři, Zdeněk Poulík a Ivo Dušek.

V 10:45 byla Jiřím Kornem odstartována dlouhá trať. Ze začátku se jelo volnějším tempem a tak se vepředu vytvořila značně početná skupina. Asi na 20km nastoupil Martin Zlámalík, což mělo za následek redukci čelní skupiny na 6 závodníků. K dalšímu dělení došlo v táhlém kopci po průjezdu do druhého kola. Tam si dvojice Zlámalík a Jan Jobánek vytvořili značný náskok, který si udrželi až do cíle. Za nimi jel osamocený Tomáš Dvořák následován tříčlennou skupinou s naším Matoušem Jobánkem. V cíli se Zlámalík ukázal jako zručnější spurter a na cílové pásce byl první. Třetí skončil Dvořák.

Matoušovi se nejelo od prvních kilometrů zrovna ideálně kvůli technické závadě na přední brzdě a 8 kilometrů před cílem ho postihl pád, což ho připravilo o možnost bojovat o 4. místo a musel se spokojit s 6.místem (5. v kat.). Zdeňkovi se zato jelo skvěle a trať mu očividně sedla. Vinou pádu na 15.km ztratil kontakt s přední skupinou, ale i tak si dojel pro slušné 20.místo (12. v kat.).

 

10 minut po dlouhé byla odstartována i krátká trať a i zde se rozhodovalo až na pásce kde těsně za vítězným Václavem Holubem dojel Mário Frey a třetí skončil Marcel Sládek.

Naši junioři zajeli ve své kategorii výtečné výsledky - Poulík 4. a Dušek 12.

 

Celkové výsledky:

Trasa 70km, M18-29:

1. Martin Zlámalík Prodoli racing team

2. Jan Jobánek MERIDA BIKING TEAM

3. Tomáš Dvořák Velosport Valenta Pelhřimov

5. Matouš Jobánek Pell´s Team

12. Zdeněk Gold Pell´s Team

 

 

Trasa 35km:

1. Václav Holub CK Mladá Vožice

2. Mário Frey CT SaunaBar Horní Cerekev

3. Marcel Sládek Rock Machina - Cyklomax

40. (4. v kat.) Zdeněk Poulík Pell´s Team

59. (12. v kat.) Ivo Dušek Pell´s Team


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg