< zpět

VELOSERVIS CUP

31.10.2007 - PELL'S team
Tuto sobotu se pod záštitou VELOSERVIS s.r.o.

Tuto sobotu se pod záštitou VELOSERVIS s.r.o.konal již tradiční závod horských kol VELOSERVIS cup. Podruhé v historii byl situován do pelestrovských lesů a na start přilákal i přes nepříznivé počasí cca 60 startujících ve všech kategoriích. Dopolední program obstaraly závody dětí na zkráceném okruhu(cca 1km), kde mladí adepti cyklistiky podávali zajímavé výkony a statečně se vyrovnávali s nástrahami bahnité trati. Ve 14hodin byl odstartován hlavní závod, který byl vypsán na 5 okruhů(cca 33km) a závodníky zavedl na cesty a pole

v oblasti Pelestrova. Hned v nájezdu na trat´se od hlavního pole

odpoutal největší favorit a obhájce loňského prvenství Lukáš Frýba z našeho týmu a nenechal nikoho na pochybách, kdo bude vítězem a kdo získá všechny vypsané prémii. Svůj náskok do cíle jen zvyšoval až na úctyhodných 7 min. a potvrdil svoji výbornou výkonost. Za ním se pak odehrával víceméně taktický souboj o další místa na stupních vítězů,

tentokrát v režii domácích borců z VELOSERVIS teamu Havlíčkův Brod. Pořadí se neustále měnilo a aktivitou hýřili zejména domáci jezdci Jiří Beránek, Zbyněk Stejskal a Michal Běhounek, kterým se snažil vzdorovat hlinecký biker a úřadující mistr republiky v kategorii Masters Luboš Němec. Náročnost trati a stále se zhoršující podmínky nakonec rozhodli o tom, že v závěrečném spurtu se nakonec utkali Běhounek, Němec a Beránek, kteří se rozhodně nešetřili a v tomto pořadí projeli i cílem. I borci na dalších místech postupně

projížděli cílem již ve značných rozestupech a tak diváky upoutal jen souboj o první místo v kategorii muži nad 40let, kde přibyslavský závodník Klement porazil domácího F.Tichého. Kategorii žen ovládla L.Bušková ze Světlé nad Sázavou a juniory zase Jakub Kašpar z Veloservis Teamu. Tento závod i následná společenská akce v místní Pelestrovské hospůdce byly podařenou tečkou za uplynulou cyklistickou sezonou a výbornou propagací sportu jako takového.