< zpět

Úspěch Lady Kozlíkové na dráhovém MS

19.04.2006 - Aktuality

Lada Kozlíková se postarala šestým místem o nejlepší český výsledek na mistrovství světa v dráhové cyklistice. Na oválu ve francouzském Bordeaux suverénně předčila ostatní kolegy z reprezentace.

Kozlíková začala závod na 100 okruhů skvěle a hned v prvním bodovaném sprintu si za prvenství připsala pět bodů. V dalších třech vyšla naprázdno a vzápětí ujelo pět soupeřek, Kozlíková prokázala bojovné srdce a sólovou stíhací jízdou se do vedoucí skupiny dotáhla. V šestém bodování skončila třetí, medailovou příčku však neudržela.

Další disciplínou, které se zúčastila byl scratch (závod na 10km). Kozlíková jela velmi dobře takticky a v závěru se posunula do čela pelotonu. Ještě do posledního kola vjížděla na vedoucí pozici. Na předposlední rovince se však před ní dostala Sljusarevová a v poslední zatáčce i Američanka Quinnová, která navíc českou reprezentantku doslova "zavřela", takže se před ni dostaly ještě dvě soupeřky. Spurt vyzněl nakonec pro Rusku, která při pátém scratchi v programu MS vybojovala pátou medaili