< zpět

Tomáš Haluza - začátek sezóny

26.04.2010 - PELL'S team
Jako v každém roce, i letos se oficiálním zahájením bikrosové sezóny

Jako v každém roce, i letos se oficiálním zahájením bikrosové sezóny stal Kontrolní závod v Pardubicích 10. dubna. Tohoto sobotního, i následujícího nedělního Českého poháru, se Tomáš zůčastnil, také proto, aby se lépe sžil s novým kolem postaveným kolem rámu PELL'S.

V sobotu se jelo na čtyři skupiny, z té své Tomáš lehce postoupil s dojezdy 2-2-2. Pohlídal si také postup z následujícího semifinále, do kterého postupoval ze třetího místa. Ve finále se částečně dostal do kolize v první zatáčce, podařilo se mu ji ale zvládnout a udržet celkově třetí místo celou trať až do cíle.

V neděli pak navázal prvním závodem Českého poháru na stejné trati. Přestože se jelo v menším počtu jezdců, pouze na dvě základní skupiny a následný postup do finále, Tomáš se přiznal, že měl ze závodu lepší pocit rytmických a dynamických jízd. Zároveň, po dojezdech 2-2-1, zopakoval umístění ze soboty a opět ve finále obsadil třetí místo.

Hned následující víkend pak přesedl na nové kolo fourcrossové. Hlavním cílem byl nedělní první závod Euro 4X Series v Praze, aby se ale dostatečně připravil, zajel si Tomáš už v sobotu první závod Českého poháru 4X. Dlouhá pauza ve fourcrossových závodech stála za tím, že se Tomáš musel smířit s nepříliš kvalitním časem v kvalifikaci a nakonec třetím (nepostupovým) místem ve čtvrtfinále (tzn. skončil mezi 16 nejlepšími).

Hlavní závod, nedělní Euro 4X Series, byl od začátku trochu smolný. Tomáš spadl hned v kvalifikační jízdě na čas, dokázal ale znovu rychle nasednout a do cíle dorazil se slušným časem. Z 65 závodníků tedy postoupil do šestnáctifinále a následně přes osmifinále i do čtvrtfinále. Ve vypjatém souboji o postupovou příčku nakonec Tomáš i přes zdařilé manévry dojel opět na třetím nepostupovém místě.