< zpět

Světový pohár BMX v Leogangu

16.06.2011 - Aktuality| PELL'S team
Gratulujeme Romaně Labounkové k druhému vítězství ve světovém poháru!! Romana nám krom zlata dovezla i krátký report. ........

O uplynulém víkendu jsem se zúčastnila svého letošního prvního a zároveň bohužel posledního Světového poháru ve fourcrossu v rakouském Leogangu.
Stejně jako loni doprovázel kvalifikaci i závod celkem silný déšť, který z dráhy udělal místy dost velké kluziště. Kvalifikace se mi neobvykle povedla, vyhrála jsem a do závodu jsem tak vstupovala s možností prvního výběru dráhy na startu, což bylo díky krátké první rovince obrovskou výhodou. Podmínky nedělního závodu mi moc nevyhovovaly, stále pršelo, dráha klouzala a skoro v každé zatáčce jsem měla pocit, že musím každou chvíli spadnout. Vítězství ve čtvrtfinále a semifinále mi však dodalo na jistotě a do poslední finálové jízdy jsem šla s klidnou hlavou.
Ve finále jsem se díky dobrému startu dostala hned v první zatáčce do vedení, na spodní bikrosové části tratě jsem si udělala dostatečný náskok, takže i přesto, že jsem udělala velkou chybu v poslední zatáčce jsem do cíle dojela první a zajistila si tak moje druhé vítězství v závodě Světového poháru.
Místo oslav jsem však hned sedla ke knížkám, protože v pondělí mě čekaly úspěšné státnice na Fakultě sportovních studií Masarykovy University. Sezona bude pokračovat hned tento víkend a to 9. a 10. závodem seriálu ME v bikrosu. 

Romana Labounková 


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg