< zpět

SUDTIROL DOLOMITI SUPERBIKE 2008

09.07.2008 - PELL'S team
Jak už to v našem případě bývá, snažíme se dovolenou trávit aktivně.

Jak už to v mém případě bývá, snažíme se dovolenou trávit aktivně. Poslední červnový víkend jsme odzávodili v Protivanově na XC (viz report jinde) a nasedli do nabaleného auta. Vyrazili jsme do Dolomit. Vzhledem k tomu, že Marek s Verčou chtěli odjet na závěr závod Dolomiti Superbike v italské Villabasse, sehnali jsme ubytování v nedaleké oblasti Alpe de Siusi. Týden jsme prošvihali v nádherné lokalitě a v sobotu ráno jsme se přesunuli do místa startu mistrovského závodu.

Start obou tratí byl společný a to v 8:00 hod :-). Kruté vstávání, přesun do místa startu. Marek s Verčou se jeli rozjet a já se odebral na náměstí, abych jim mohl vzít na startu oblečení.

Ani zkušenosti ze závodu Kolo o život :-) nejsou dostatečné. V 7:30 už jsou všechny kóje pro jednotlivé vlny plné a tak, kdýž Verča s Markem přijíždí, velice těžko se nám podaří zapracovat kola do balíku okolo místa 800 v první vlně :-). Pak už jen krátké čekání a start.

Naštěstí trať závodu je téměř pořád po širokých cestách a do kopce, takže se podle slov Marka dalo zakrátko jet celkem podle sebe. Při občerstvení na cca 40 km už jede v první stovce a pokračuje dál dopředu, Verča se drží okolo 12 - 15. místa v ženách.

Do cíle dojíždí Marek na 38. místě celkově (8. v kat U23), Verča v 15. v ženách(v kat. 3. místo). Oba si závod užili a už se těší na příští rok.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg