< zpět

Starobrno Tour 2006 - Lukáš Petr - 1. místo

10.05.2006 - PELL'S team
V pondělí se jel v Brně závod Starobrno Tour.

V 10.30 odstartoval závod MTB, v 11.00 hod. na start vyjeli silničáři. Trať měřila 100 km a jela se ve dvou kolech. Ve startovním poli jsme měli žhavé želízko v ohni Lukáše Petra.

Již před nájezdem do druhého kola se od balíku odpoutala skupinka 4 závodníku. Lukáš byl mezi nimi a náskok se pořád příjemně zvětšoval. Jména Lukinových spolujezdcu - Lubor Tesař(Akud Arnolds), Petr Herman (Aposport Linz), Jiří Korbel (Denzel)- dávala tušit pěkný závěr. V této sestavě dojela skupinka až do Lažánek, kde před sjezdem do Bitýšky ze skupiny odstoupili Lubor Tesař a Petr Herman.

Dál z vyprávění Lukina:" ...K rozhodujícímu nástupu jsem se odhodlal až v kopci od hradu na oboru. Dřív byla na tomto kopci umístěna cedule Brno, takže si troufnu říct, že mám tento úsek dokonale najetej. Jirka Korbel vypadal, že snad ani nespurtuje a strojovým tempem se blížil k cíli. Využil jsem malého odlepu a nasátí pod kopcem abych měl do závěrečného stoupání větší počáteční rychlost a to se stalo Jirkovi osudným, už mě nedojel. V klidu jsem si tak mohl vychutnat premiérové vítězství na Starobrno Tour."

Závodu se ještě z našeho týmu zúčastnil Jarda Rygl, který po závodech v sobotu i neděli ještě neměl dost :-). Dojel na 35. místě v balíku jezdcu.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg