< zpět

Salzkammergutrophy 2009

23.07.2009 - PELL'S team
Na letošní ročník jsme vyrazili v šesti lidechNa letošní ročník jsme vyrazili v šesti lidech z týmu a dalšími kamarády. Po příjezdu na místo činu jsme vzhledem k zatahující se obloze postavili co nejrychleji týmový stan a chtěli vyrazit na prezentaci. Krátké zdržení nám asi zachránilo stan, protože jsme nasledné půl hodiny viseli na konstrukci stanu, aby v bouřce neodletěla. Byla to jen předzvěst následdujícího vývoje počasí.

Na start nejdelší tratě v 5 hodin ráno lilo jako z konve a blesky ve tmě dodávaly atmosféru. To ale bylo ještě relativně teplo. Scénář na všech tratích byl velmi podobný. Prudké ochlazení s lijákem se dalo ještě zvládnout cestou do kopce. Teplota kolem nuly se sněžením a sjezd v totalně promočeném oblečení udělalo své. Promodralé obličeje, ruce a necitlivé nohy byly vidět všude okolo. Když na další části tratě napadlo cca 20 cm sněhu pořadatelé rozumně usoudili, že končí legrace a obě nejdelší tratě předčasně stopli. Pro dokreslení podmínek- na start všech tratí se postavilo nakonec jen 3000 závodníků ze 4200 přihlášených.

Jediným týmovým závodníkem (icí)v cíli byla Verča Strašilová, která jela kratší 50 km trať. Dojela na krásném 4. místě v kat. ženy o pouhé 3 sekundy za bednou. K tomu byla s přehledem nejlepší českou závodnicí. My ostatní máme reparát za rok :-).


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg