< zpět

Rovner Vysočina 2006 - 5.etapa

10.08.2006 - PELL'S team

Poslední etapa měla na programu 6 okruhů po 29 km. V každém okruhu byla horská prémie ve vesnici Sklené v nadmořské výšce 780m n.m. Hned po startu se čekaly útoky závodníků bojujících o trikot nejlepšího vrchaře. Trať začala pozvolně stoupat již od prvních kilometrů, čelo pelotonu si hlídali vrchaři, neboť prémie byla už na 9,5 km. První ostrý nástup přišel přibližně v půlce stoupání. Dosavadní držitel zeleného trikotu Lukáš Petr nechtěl ponechat nic náhodě a osamoceně se vydal vstříc první horské prémii. Záhy ho zezadu dojel Tomáš Čer (Silesia Orlová). těsně před prémií byla vedoucí dvojce dojeta další dvojicí výborných vrchařů, Honzou Jobánkem (Grisoft XCR) a Janem Kuntou (Dukla Praha). Tato čtveřice perfektně spolupracovala a na horské prémii podpořili zbývající závodníci Lukáše Petra plným ziskem bodů do vrchařské soutěže. Vysokým tempem si čtveřice brzy vypracovala až pětiminutový náskok a na druhé vrchařské prémii si Lukáš Petr definitivně pojistil zelený trikot nejlepšího vrchaře. Dobře rozjetý únik vydržel i na 4. a 5. horskou prémii, kde si již rozebírali body kolegové Lukáše Petra v úniku, ten jen kontroloval vedoucí pozici zeleného trikotu. Ve čtvrtém okruhu byli uprchlíci dostiženi a při stoupání na 5. horskou prémii se peloton roztrhl na dvě skupiny. Těsně před cílem se z vedoucí skupiny odtrhla trojce závodníků, aby dojeli v pořadí Radek Bečka (Whirpool), Michael Moureček (Dukla Praha) a Jiří Křivánek (Sparta Praha).

V celkovém pořadí na prvních místech ke změnám nedošlo, žlutý dres dovezl do cíle René Andrle před stájovým kolegou Stanislavem Kozubkem (+0:05) a Petrem Benčíkem (+1:09), všichni Whirpool.

Fialový trikot v bodovací soutěži získal Radek Bečka s bodovým součtem 70 bodů před druhým Kozubkem 65 bodů.

Zelený trikot pro nejlepšího vrchaře dovezl do cíle Lukáš PETR (Favorit Brno) s 26 body před Matrinem Gorgesem (Stadler Regensburg) 14 bodů a Stanislavem Kozubkem se 13 body.

<


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg