< zpět

Romana Labounková zlatá na Mistrovství Evropy ve 4X

14.06.2010 - Aktuality
Po úspěšném závodě SP ve Fort Williams (3. místo) Romana potvrdila výbornou formu i na Mistrovství Evropy, kde vybojovala ve 4X zlatou medaili.

Fourcrossařka Romana Labounková se stala mistryní Evropy! Jedenadvacetiletá fourcrossařka jezdící za PELL'S Team, prošla celým šampionátem v německém Willingenu hladce. Vyhrála kvalifikaci a ani v závodě svým soupeřkám nedala šanci.

A jak to hodnotí sama Romana?

ME 4X Willingen

Po úspěšném Světovém poháru ve Fort William, kde jsem dojela třetí a prolomila tak smůlu z předchozích závodů, jsem se o uplynulém víkendu zúčastnila Mistrovství Evropy ve fourcrossu v německém Willingenu. Bylo to moje první ME ve 4X vůbec.

Mistrovská dráha se mi velmi zamlouvala - prudký startovní pahorek, velké skoky a tak trochu bikrosový povrch, který byl pro mě určitě výhodou. V kvalifikaci jsem zajela nejrychlejší jízdu před druhou Anneke Beerten, třetí Anitou Molcik a čtvrtou naší Janou Horákovou. Už v ní se ukázalo, kdo by mohl postoupit do finále, protože my čtyři jsme byly jediné, kdo naskákal velké doubly na druhé rovince.

Finálová čtyřka měla tedy přesně tohle složení. Jako vítězka kvalifikace jsem měla velkou výhodu při výběru vnitřní dráhy na startu, která tady hodně rozhodovala. Start se mi povedl a do první zatáčky jsem najížděla jako první, v ní se navíc trojice za mnou trochu pošťouchala, takže jsem vyjížděla s luxusním náskokem, který jsem bez problému udržela až do cíle a mohla se tak radovat z titulu Mistryně Evropy. Za mnou dojely v pořadí druhá Molcik, třetí Beerten, Jana byla čtvrtá.

Příští týden mě čeká další fourcrossový závod, tentorát Světový pohár v rakouském Leogangu.