< zpět

Romana Labounková - první úspěchy na SP ve 4X

11.05.2009 - PELL'S team
Stejně úspěšně jako v BMX začala Romana i 4X sezónu. Na 1. závodě Světového poráru v JAR zajela 3. místo a v belgickém Houffalize pak místo 4. Celkově je na 4. místě v průběžném pořadí.

První závod SP se premiérově konal v Jihoafrické republice v Pietermaritzburgu. Ještě před závodem jsme si užily s Janou Horákovou trip z Johanesburgu autem po levé straně i safari s nosorožcem válejícím se v blátě hned vedle auta. Začátek se příliš nevydařil, protože jsem v tréninku zničila vidlici a přední i zadní kolo,takže jsem musela jet kvalifikaci na půjčeném od Přemka Tejchmana. Nakonec z toho byl čtvrtý nejlepší čas, takže na ty nervy opravdu dobrý. Trať byla extrémně dlouhá s velkou rychlostí. Většinou rozhodoval start a první zatáčka, pak už se moc nepředjíždělo. V semi jsem jela s Janou Horákovou, Jill Kintner a Mellisou Buhl, takže těžká jízda. Start se mi moc nepovedl, jela jsem třetí a v polovině trati jsem v zatáčce zaútočila na favoritku Jill Kintner a úspěšně, takže postup do finále společně s Janou. Ve finále jsem dala celkem dobrý start, jela jsem druhá, ale bohužel mě v zatáčce podjela Fionna Griffiths a byl z toho třetí flek, Jana byla čtvrtá.

Druhý závod se jel v belgické Houffalize. Trať byla co se týče skoků nenáročná, ale s mnoha neklopenými zatáčkami, ve kterých se děly divy. V kvaldě jsem dala třetí nejlepší čas za Jill Kintner a Anneke Beerten, Jáňa byla čtvrtá, takže jsme byly v opačné straně pavouka a nemusely se křesat o postup mezi sebou. V osmi, čtvrt a v semifinále jsem vyhrála, v semi jsem porazila i Anneke Beerten - vítězku z 1. závodu SP, takže paráda. Ve finále jsem dala super start, ale při třetím šlápnutí mi prohráblo zadní kolo, to mě rozhodilo, ztratila jsem rytmus a jela do první zatáčky až třetí a bez rychlosti, takže mě ještě podjela Jana, která jela zvenku. Po trati jsem pak ještě zkoušela několikrát předjet Anneke, ale nepovedlo se, takže čtvrtej flek v závodě a zatím i v průběžném pořadí SP.