< zpět

Romana Labounková 5. na SP ve fourcrossu v Belgii

04.05.2010 - PELL'S team
Světový pohár ve fourcrossu letos zahájil svou pouť uplynulý víkend 30.4.-1.5. v belgickém městečku Houffalize.

Úvodní světový pohár

Světový pohár ve fourcrossu letos zahájil svou pouť uplynulý víkend 30.4.-1.5. v belgickém městečku Houffalize. Závod se zde konal již druhý rok po sobě, ale bohužel dráha se oproti loňskému roku nijak nezměnila, nebyla příliš těžká, jediným problémem tu byl suchý sypký povrch, který v zatáčkách pekelně klouzal.

V páteční kvalifikaci jsem dojela čtvrtá a zajistila si tak výhodnou startovní pozici do sobotního závodu. Ten jsem zahájila úspěšně, když jsem ve čtvrfinále hladkou jízdou vyhrála. V semifinále jsem se po ne úplně vydařeném startu držela celou dráhu na druhém postupovém místě, když do mě v předposlední zatáčce před cílem tvrdě najela Francouzska Ragot a doslova mě sundala z kola. Dojela jsem tedy na čtvrtém nepostupovém místě a v následujícím malém finále, kde se rozhodovalo o 5.-8. místě, jsem dojela s náskokem první a zajistila si tak aspoň 5. pódiové umístění.

Příští závody mě čekají již příští týden v Kodani, kde se pojede Světový pohár v bikrosu, který se bude počítat do Olympijské kvalifikace.