< zpět

Romana Labounková 3. na 4X SP v Leogangu

24.06.2010 - Aktuality

Romana pokračuje v úspěčném tažení Světovým pohárem ve fourcrossu. V Rakouském Leogangu obsadila 3. místo. A jak tento závod hodnotí?

Kolotoč Světového poháru ve fourcrossu pokračoval minulý víkend na zbrusu nové dráze v Leogangu, Rakousku. Počasí bohužel příliš nepřálo a kvalifikace i samotný závod se odjely za vytrvalého deště. Zdejší povrch dráhy naštěstí vodu zvládal dobře, takže až na pár hliněných pasáží, kde jsme se topili v bahně, byla dráha bez problémů sjízdná.

V kvalifikaci se mi podařilo zajet nejrychlejší čas, také proto, že jsem jako jediná z holek naskákala sérii skoků ve spodní části tratě. Díky tomu jsem měla vnitřní dráhu na startu pro další boje, která byla velice důležitá, protože tu byla extrémně krátká první rovinka a nedalo se tedy předpokládat, že by se na ní příliš předjíždělo.

V závodě jsem prošla hladce z čtvrtfinále až do samotného finále. V něm jsem bohužel zaváhala na startu a nedokázala využít výhodnou vnitřní dráhu. Z první zatáčky jsem vyjížděla jako druhá za holanďankou Anneke Beerten, za kterou jsem jela až do poslední zatáčky, kde jsem ji atakovala. Dostala jsem se vnitřní stopou asi na vteřinu na první místo, jenže mi podklouzlo zadní kolo, málem jsem spadla a než jsem se dostala zpátky do pedálu, tak mě kromě Anneke předjela i další závodnce, takže v cíli nakonec solidní třetí místo. Průběžně jsem se v pořadí světového poháru posunula na páté místo.

Od závodů teď budu mít chvíli pauzu, protože mým dalším závodem bude Mistrovství světa v bikrosu, které se bude konat 30.7. – 1.8. v Jihoafrické Republice.