< zpět

PELL'S F9 opět boduje!

29.05.2013 - Aktuality
Naše F9 opět bodovala! Ve srovnávacím testu časopisu Velo 6/2013 jsme získali maximální počet bodů.

Geometrie je dobře střižena, F9 Race tak na rovinkách skvěle vede směr a jistě drží stopu, nezklame ani při lesním slalomu nebo na klikaté cestě. V terénu zvládne mnohem více než vytyčenou závodní trať – bude umět i pobavit.

Cesty vedoucí směrem vzhůru mu jdou velmi snadno, jejich dobývání jako by bylo oblíbené hobby „ef-devítky“. Stoupání tak je lehké, na šlápnutí se dostane odpovídající odezva, navíc díky geometrii není třeba nijak zásadně manipulovat s těžištěm – Pell’s ani v pomalé rychlosti a při velkém sklonu netěká stopu, nezvedá se na zadní. Perfektní práce.

Z tohoto hodnocení se odvíjí i náš pocit z akcelerace – nemáme k ní jiných připomínek než kladných. Poslední věta předchozího odstavce má jasnou souvislost s výkonem odpružení. Pohupování při šlapání je minimální, nijak neobtěžuje, a to ani při silové jízdě.

Kooperace tlumiče se zadní stavbou je téměř příkladná, protože také komfort je na solidní úrovni. Přestože tlumič nešetřil zdvihem a aktivně jej využíval podle potřeby, nedařilo se ho v prostoru určeném pro využití modelu F9 dostat do úzkých, tedy na doraz.

Pochvalu si zaslouží i brzdy, jejich dávkování je příkladné, snadno lze najít moment, kdy je brzda nejúčinnější těsně před zablokováním kola.

Pell’s se ukázal v nejlepším možném světle, jako všestranný závoďák, jemuž nechybí potřebná dávka zábavnosti.

Více v časopisu Velo 6/2013.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg