< zpět

Nutrend Hradecký pohár

09.05.2011 - Aktuality
Nutrend Hradecký pohár je název 12.dílného seriálu závodů pod patronací HSK cycling teamu, který se koná každé druhé úterý v Hradci Králové a Pell´s je jedním z partnerů. Závod je zaměřen na širokou cyklistickou veřejnost, včetně těch nejmenších dětí

Nutrend Hradecký pohár je název 12.dílného seriálu závodů pod patronací HSK cycling teamu, který se koná každé druhé úterý v Hradci Králové a Pell´s je jedním z partnerů.

Závod je zaměřen na širokou cyklistickou veřejnost, včetně těch nejmenších dětí. V krásné lokalitě vodní nádrže Biřička a přilehlých lesích je vždy připraveno několik tras pro děti i dospělé. Symbolické starovné má za úkol přilákat k pravidelnému sportování nejen ty ortodoxní závodníky,ale i ostatní hobby jezdce, kteří rádi poměří síly s ostatními.

Do celkového pořadí se počítá nejlepších 7 výsledků. Již první tři závody ukázaly, že si Hradecký pohár získal obrovskou oblibu cyklistů ze širokého okolí. Závody přilákaly na start mnoho známých jmen, jako je Rybařík, Hruška, Hník nebo Horák.

Veškeré informace k poháru naleznete na stránkách www.hradeckypohar.cz. Přijeďte si zazávodit a získejte na podzim při celkovém vyhlášení jednu z cen společnosti PELL´S.V úterý 5.4.2011 proběhnul 1. díl cyklistického seriálu NUTREND Hradecký pohár. Zúčastnilo se 149 účastníků, z toho 63 v dětských a juniorských kategoriích a 86 dospělých závodníků. Nejmladšímu účastníkovi byly 4 roky a nejstaršímu 62 let. Počasí se vydařilo a lesní trasa sklidila veliký úspěch. Všichni odjížděli nadmíru spokojeni.


Pro děti byl připraven kratší okruh, přesto po lesních cestách, aby již od útlého věku poznávaly krásy horské cyklistiky. Nechyběly úsměvy, radost z vítězství ani slzičky zklamaní. V cíli si všechny děti vychutnaly dobrotu od hlavního partnera firmy NUTREND.


Věhlas Hradeckého poháru se rozšířil i do celé republiky, protože v kategorii dospělých se objevili i profesionální cyklisté v čele s několikanásobným mistrem ČR v MTB Tomášem Vokrouhlíkem, elitním maratoncem Martinem Horákem, ale zúčastnil se také například Karel Hník, bronzový medailista z MS v cyklokrosu do 23 let. Nakonec se historicky 1. vítězem NUTREND Hradeckého Pohár stal Tomáš Vokrouhlík, který nejlépe zvládl závěrečný kopeček do cíle.Hradecký pohár pokračoval v úterý 19.04. druhým závodem, tentokrát na "výživnější" trase B, která se podle reakcí účastníků velice líbila. Téměř letní počasí přivedlo do městských lesů za Biřičkou 158 účastníků: 62 žáků, žákyň i juniorů a 96 žen, mužů i veteránů a další soustu diváků. Hradecký pohár je skutečně sportem pro všechny, protože nejmladšímu účastníkovi Hradeckého poháru jsou pouhé 4 roky a nejstaršímu 68 roků.


Na startu nechyběl ani úřadující Mistr ČR v půlmaratonu Jan Hruška, který je v Hradeckých lesích doma. S náskokem vyhrál a srovnal se bodově na čele s vítězem prvního závodu Tomášem Vokrouhlíkem, který tentokrát nestartoval. Na dalších místech skončil Roman Šťastný a Lukáš Bukovský. V podrobné výsledkové listině přinášíme výsledky všech kategorií. Zvláště kategorie nejmenších nás potěšili nárůstem počtu účastníků a jak pevně věříme, počet děti bude stále narůstat.


Děkujeme všem za účast, fair play přístup i vzájemnou toleranci mezi rychlejšími a pomalejšími závodníky!NUTREND Hradecký pohár i za nepříznivého počasí, při teplotě okolo 5°C pokračoval v úterý 3.5. třetím závodem, tentokrát i s mezinárodní účastí. Řady účastníků Hradeckého poháru včera rozšířil momentálně nejlepší australský závodník Ben Henderson, závodící v Česku za tým Caffe Nannini. Australská bikerská naděje pro Olympijské hry v Londýně 2012 přijela do Čech na pozvání svého přítele, našeho elitního bikemaratonce Ivana Rybaříka, který včera 3. závod Hradeckého poháru vyhrál těsně před Martinem Splítkem. Třetí skončil právě Ben Henderson a pro čtvrté místo si v cílovém sprintu dojel Tomáš Stuna.


Kategorii Masters s přehledem již potřetí vyhrál Štěpán Karban ve stejném čase jako nejlepší junior Tomáš Kalojíros. Kategorii žen ovládla Alžběta Havlasová. U dětských kategorií patří gratulace všem zúčastněným za statečné závodění v chladném počasí, při kterém zapomínali i na své obličeje kropenaté od bláta.


I přes nepřízeň počasí však vydržela přízeň účastníků Hradeckého poháru! Sešlo se jich na startu téměř 80, včetně dětských kategorií, kterým patří ohromný obdiv i gratulace k předvedeným statečným výkonům! Objednávka počasí však nakonec vyšla. Hodinu před startem přestalo pršet a potvrdilo se, že trase A je bez problému sjízdná za každého počasí.


Děkujeme všem účastníkům za přízeň i vzájemnou ohleduplnost a fair paly chování na trase. Těšíme se na Vás opět za 14 dní v úterý 17.05.2011, znovu na trase B, kde si opět vychutnáte výživnější kopečky.

Fotogalerie i detailní výsledky naleznete na www.hradeckypohar.cz


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg