< zpět

Na Kulhavého čeká premiéra

12.09.2011 - Aktuality| MTB kritérium
Třetí ročník Pell´s kriteria láká na účast mistra světa i dalších českých špičkových bikerů.

Jedinečnou příležitost nabízí českým příznivcům cyklistiky už třetí ročník závodu horských kol Pells kriterium . Na startu závodu bude 18. září ve 14.30 hodin zářit hvězda největší velikosti, čerstvý mistr světa a vítěz letošního ročníku světového poháru horských kol Jaroslav Kulhavý.

Česká jednička a jednoznačný vládce letošní bikové sezóny bude na brněnském závodě startovat poprvé.  Konkurenci mu budou tvořit další čeští špičkoví bikeři, kteří brněnskou velmi náročnou trať situovanou do středu města a prošpikovanou řadou velmi náročných míst znají z minulých ročníků.  Vedle Kulhavého se může oko fanouška cyklistiky těšit na výkony Jana Škarnitzla, Milana Spěšného, Jiřího Friedla, Ondřeje Cinka či Jana Jobánka a mnoha dalších.

Opravdu neobvyklá trať s několika novými místy zavede závodníky ze startu na Dominikánském náměstí do zahrad pod Špilberkem. Těsně po startu projedou bikeři i nádvořím Nové radnice. Budou se muset připravit na nemalé množství technicky náročných sjezdů po schodech.  Čekají na ně i záludná stoupání.  Projedou Husovou ulicí a zamíří do zahrad pod Špilberkem. Pak je čeká sjezd k hotelu International a technická pasáž na schodech. Pak už zamíří ulicí Veselou do samého srdce Brna na náměstí Svobody. Z něj pak Zámečnickou ulicí do cíle na Dominikánském náměstí.

Příznivci cyklistiky se mohou vedle špičkových výkonů cyklistů těšit i na zajímavý doprovodný program. V něm se například představí nejnovější modely automobilů Volvo. V reklamní nabídce nebude pokulhávat ani Nokia , Aminostar , Red Bull atd.. O pitný režim fanoušků cyklistiky se postará Kofola či Pivovar Černá Hora. Vše bude doplněno dalšími zajímavými akcemi  včetně nabídky sportovního, především cyklistického vybavení a příjemnou hudební produkcí rádia KISS Hády.

Majitelé plně využívající vymožeností technologie bluetooth mobilních telefonů o závodu už více než měsíc vědí. Ve středu města dostávají zprávy se žhavými novinkami závodu. Technologii využijí pořadatelé i v průběhu závodu. Jejím prostřednictvím nabídnou totiž nejaktuálnější výsledky.

Centrum města bude patřit cyklistům od brzského rána.  Od půl deváté mají závodnici trať uvolněnou pro poslední trénink. O hodinu později pak odstartuje kvalifikace. Pořadatelé pamatovali i na závod dětí a nadějí. Ten startuje v 10:30 hodin. Ani závodníci, kteří se neprobojují do hlavního závodu, počet startujících  v jednom bloku je totiž omezen na 70 závodníků. Nebudou lenošit. Jsou pro ně připraveny hned dva závody útěchy. Hlavní závod startuje ve 14.30 hodin, vyhlášení výsledků a předání ocenění v 16.00 hodin..

 

 

Další informace na  http://kriterium.pells.cz/

Kontakt pro média: Regina Balounová, balounova(at)reev.cz, GSM: 722 91 74 91


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg