< zpět

MP - PELL'S kriterium

14.06.2007 - PELL'S team
Letos se konečně podařila naplnit myšlenka uspořádat silniční kriterium

Letos se konečně podařila naplnit myšlenka uspořádat silniční kriterium v areálu BVV přesně v době konání AUTOSALONU 07. Jde o

velice dobrou myšlenku, neboť ve chvíli závodu se nachází v areálu až

30 000 lidí. O uskutečnění tohoto překrásného závodu se zasloužila firma PELL'S, která se stala generálním sponzorem.

Kriterium bylo zařazeno do seriálu Moravského poháru, startovní pole bylo tedy rozděleno podle věkových kategorií po deseti letech.

Jako první se představily kategorie D (50-59 let), E (60 a více let)

společně se zástupkyněmi něžného pohlaví, kategorií Ž (ženy). Čekalo na ně 24 okruhů, což při délce jednoho okruhu 650m činí celkových 15,6 km. V těchto kategoriích se nejvíce bojovalo mezi Otto Macháčkem a Zbyňkem Ocáskem. Držet krok s nimi dokázal snad ještě Milan Zyka (PELLS TEAM). Ten však patří do vyšší věkové kategorie, takže i přes třetí místo v závodě s přehledem vyhrál svoji kategorii. Současně s Milanem závodil Zbyněk Vejrosta (PELLS TEAM), jenž je síše specialista časovkář a kritérium není jeho oblíbenou disciplínou. Ale i tak jel velice slušně a dokončil v hlavním poli. V následující kategorii (C 40-49 let) reprezentoval náš team Lubomír Homolka, rovněž absolvující celou trať v hlavním pelotonu. Jako poslední se připravila ke startu kategorie A (19-29 let). Ta měla ve svém poli dva zástupce PELLS TEAMU a to vynikajícího vrchaře Milana Kuchaříka a časovkáře Lukáše Petra. Bylo tedy otázkou jak si zmiňovaní závodníci poradí se silničním kriteriem? „Ačko“ čekalo rovných 50 okruhů v celkové délce 32,5 km. Za třicetistupňového vedra vyrazili cyklisti přesně v 16 hodin vstříc svým padesáti okruhům. Lukáš Petr si hned od startu hlídal čelní pozice a po prvním spurtu se stal lídrem závodu.

Kritický okamžik nastal v 23. okruhu, když kvůli povolenému rychloupínáku zadního kola musel zastavit a kolo dotáhnout. Soupeři hned získali půl okruhu náskok avšak jejich tempo nebylo vysoké a tak během chvilky se podařilo Lukášovi ztrátu zlikvidovat. O další pozdvižení se postaral Aleš Pokorný když nastoupil těsně před zatáčkou a vlivem vysoké rychlosti se dostal do smyku což nevydržel zadní plášť, ozvala se rána a Aleš zůstal stát u bariéry s prasklou gumou. Naštěstí svůj incident ustál a nikdo se nemusel blíže seznámit s asfaltem. Dvě bodování před koncem se podařilo odjet Milanu Kuchaříkovi (PELLS TEAM) a sólovým únikem získal plný počet

bodů v předposledním spurtu. S blížícím se závěrem se zrychlovalo, vedoucího Milana v předposledním kole dostihla dvojice závodníků a to Lukáš Petr a Marek Sousedík (KCK Zlín). Lukáš nenechal nic náhodě, nastoupil na protilehlé rovince a do cílové rovinky vjížděl již neohrožován s mírným náskokem. Pro druhé místo v cílovém spurtu si dojel Sousedík před Kuchaříkem.

Součet bodů jasně hovořil pro Lukáše Petra se ziskem 37 bodů, na druhé

místo stačilo celý závod velice dobře a takticky jedoucímu Stanislavu

Špilerovi (KCK Zlín) 23 bodů a bronz získal bývalý špičkový silničář a

reprezentant Tomáš Pataki (Torona Team) se ziskem 19 bodů. Milanu

Kuchaříkovi stačilo 9 bodů ke krásnému 5. místu.

Kriterium na Autosalonu byl překrásný zážitek a díky parádní atmosféře, dobré organizaci a celkovému zajištění firmou PELLS se již těším na příští ročník a věřím, že z tohoto závodu vznikne velká tradice.

Lukáš Petr


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg