< zpět

MORAVSKÝ BIKE MARATON 2008

28.08.2008 - PELL'S team
Pohodová atmosféra Leštinského maratonu

Pohodová atmosféra Leštinského maratonu letos přilákala téměř 900 startujících, kteří se rozdělili na tratě 30, 50 a 80 km. Vzhledem k tomu, že jsem pamětník tohoto závodu a jezdím jej pravidelně, vím, že má Jirka Chlebníček vždy domluvené pěkné počasí. V pátek večer i v noci to ovšem vypadalo všelijak. Nevím jak to má Jura zařízené, ale po ránu se vše začalo lepšit a na startu už bylo vše v normálu :-).

Na start "80" se postavil vedle slušné konkurence náš Milan Bachman. Ten potvrdil svoji narustající formu. V pruběhu závodu fungoval aktivně na špici, několikrát si vyzkoušel své soupeře. Když potom nastoupil k rozhodujícímu útoku, nikdo nereagoval okamžitě. "Batman" si vyjel krátký náskok a pak jel ve velkém sólu až do cíle. Tím projel s cca dvouminutovým náskokem před Tomášem Satínským. Další projeli cílem Karel Hartl, Zdenek Mlynář a Nikola Ivanov.

Na "50" se postavili na start Adam Pilčík, Marek Vidlák, Tomáš Vidlák, Jirka Holoubek, Veronika Strašilová a já. Marek zaváhal v prvním kopci po startu a tak začínal závod někde z druhé desítky. Přesto se v prubehu závodu dotáhl na špici. Bedna mu ale unikla ve sprtu a bylo z toho "pouze" 4. místo.

Adam po defektu propadl hluboko do startovního pole a dokončil 52., Tom 58., Jirka 76..

 

Verča si hlídala od startu konkurentky a s přehledem vyhrála kat. ženy. Já jsem po desetikilometrovém boji s defektem dojel 8. v kategorii.


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg