< zpět

„Mistrovství vesmíru“ alias Mulda 2007

23.10.2007 - PELL'S team
Pro většinu závodníků poslední závod sezony

Pro většinu závodníků poslední závod sezony Soběšická Mulda vznikl v roce 1996 a za naprosto amatérských podmínek převážně pouze pro kamarády pořadatele. Za pár let se ze Soběšické Muldy stal poměrně prestižní místní závod, kterému nejen brněnští cyklisté přezdívají „Mistrovství vesmíru“.

Některé ročníky počtem účastníků přesáhly číslovku 500 a to už je pořádná masa lidí. Letošní ročník se jel za tradičně slunného počasí, nově se jako generální sponzor zapojil do pořadání závodu PELLS, takže pro všechny členy teamu byla účast prakticky povinná s úmyslem co nejlépe reprezentovat svého chlebodárce. Při pohledu na startovní pole převládaly bílo-červené dresy a i ve výsledcích byl PELLS team pořádně vidět. V obou nejprestižnějších kategoriích vybojovali závodníci PELLSu bednu a v celkovém součtu všech kategorií jsme měli 5 závodníků v první desítce. V ženách hostovala mladičká Veronika Strašilová a 5. místem naznačila, že v příští sezoně už ji bedna určitě nemine, muže na krátké trati odtáhl celý závod Milan Kuchařík, který bohužel podlehl ve spurtu, ale i druhé místo je vynikající a v nejprestižnější kategorii mužů na 30km závodu jasně dominoval profesionál z Meridy Lukáš Vlach a za ním si to o druhé místo rozdávala silná skupinka šesti závodníků, ze které vyšel nejlépe Kyjovský (Kellys) před Lukášem Petrem (PELLS). Výborná umístění doplnili 5. místem Lukáš Frýba a 9. Milan Šustek.