< zpět

Mistrovství ČR v MTB maratonu

04.07.2007 - PELL'S team
APACHE JESTŘEBÍ HORY

APACHE JESTŘEBÍ HORY byl letos stanoven jako jávod, kde se rozhodne o titulu Mistra ČR v maratonske disciplíně MTB. Náročná trať měřila 1o3 km a myslím si, že byla dustojným bojištěm o titul.

Celý víkend byl v Úpici bohatý program a to jak závodní, tak doprovodný. Pro náš tým začalo závodění v pátek, kdy si na start podvečerního MTB kriteria stoupl Martin Zach. Cílovou pásku protnul na celkovém slušném 5. místě.

Sobotní maraton jsme absolvovali celkem 4. Na start "mistrovské" trati se postavila trojice Matouš Jobánek, Lukáš Frýba, Luboš Vidlák, na kratší trati reprezentoval barvy týmu Tomáš Tichý a Jirka Holoubek.

Jediný, kdo neměl na dlouhé trati problémy s technikou (kolem) jsem byl já. Lukáš přetrhl dvakrát řetěz, Matouš jen jednou, ale i tak zdržení oba vyřadilo z boje o umístění v popředí startovního pole. Lukáš se držel do té doby v první desítce a na suverénně 1. místě v muži OPEN. Dokončil na 32.(4.OPEN) a Matouš na 61. místě (32.ELITE).

Já jsem hodně přidal proti minulému roku, ale i tak to stačilo "jen" na 10. místo v kategorii M50+.

Na krátké dojel Tomáš na celkovém 17. místě. Jirka slušně zabojoval a dojel 92. (20. M30-39).