< zpět

Mistrovství ČR 4X Tošovice

28.08.2009 - PELL'S team

Fourcrossovému Mistrovství České republiky v Tošovicích, které proběhlo v neděli 23.8., předcházel sobotní 3. závod Českého poháru na stejné trati. Tomáš Haluza z našeho týmu se zúčastnil obou, prvního z nich především aby si vyzkoušel trať i kolo, protože šlo o jeho první 4X závod v letošní sezóně (doposud se Tomáš soustředil na BMX jako reprezentant ČR v seriálu Mistrovství Evropy).

Sobotní závod provázel mírný déšť, v němž Tomáš přesto zajel třetí nejrychlejší kvalifikační čas, se kterým postupoval do čtvrtfinále na slibné pozici. Ta mu umožnila ve čtvrtfinále zvítězit a postoupit do semifinále, v němž obsadil třetí místo, po němž následoval boj v malém finále o 5. - 8. místo, v němž skončil druhý a celkově tedy v závodě šestý.

Po deštivé generálce se nedělní Mistrovství ČR jelo na vysychající trati. Kvalifikaci Tomáš opět zajel dobře, tentokrát s šestým nejlepším časem. V neděli se ve čtvrtfinále svezl s přehledem na druhém postupovém místě, semifinále mu ale opět nevyšlo - v nepříjemné pozici v první zatáčce nemohl manévrovat a propadl se na třetí, nepostupovou, příčku, a ani přes velké úsilí se nakonec na druhé místo nevrátil, zopakoval tedy sobotní malé finále, v němž byl opět druhý a obsadil tak šesté místo v závodě Mistrovství ČR 4X.

Po těchto závodech Tomáš mimo jiné zvažuje účast na Světovém poháru 4X v rakouském Schladmingu.


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg