< zpět

Mistrovství České republiky BMX

17.06.2011 - PELL'S team
Tomáš Haluza vstoupil velmi úspěšně do seriálu Mistrovství České republiky v BMX. Více v jeho krátkém reportu.........

Jako je tomu už pravidelně, uničovská dráha nesmí chybět v seriálu závodů Mistrovství ČR. Tentokrát však Uničov zahajoval celý seriál úvodním závodem zmíněného MČR.
Místní matador Mára Bokůvka přichystal opět pár perliček a kromě dynamické "rythm section" se mohli diváci kochat i velkými polety na místním novém 12m trojáku na konci 2. rovinky. Naštěstí přálo počasí a tak jsem si závod náramně užil.
Novinkou pro letošní sezónu je tzv. Time Trial, který jistě každý zná ze světových závodů. Tedy na trať jsme se všichni (eliťáci) vydali pěkně jeden po druhém a první jízda byla boj s časomírou. Bohužel jsem udělal hodně chyb, kvůli kterým jsem dokonce neskočil místní "trojáček", ale i tak bylo 5. místo v kvaldě slušné. To pro mě tedy znamenalo, že kvalifikační jízdy pojedu s "local hero" Márou Bokůvkou. Rozjížďky jsem jezdil uvolněně a každou jízdou jsem cítil víc síly a energie. To se projevilo hned v semifinále, kde nám los přihodil vítěze kvalifikace Honzu Švuba. Dobrý start a perfektní průjezd celé tratě pro mě znamenaly postup z 2. místa do velkého finále 1. závodu Mistrovství České republiky.
Finále je jen jedno a tak jsem citil velké napětí, které jsem uvolňoval "pokecem" se soupeři před hlavní jízdou dne. Finálový start mi nevyšel tak dobře jako v semifinále, ale díky vnitřní dráze jsem se hned na první rovince dostal na 2.místo, které jsem udržel až do cíle.

V cíli tedy 2.místo a dobrá pozice do dalších bojů o titul mistra ČR. 

Video zde.


Tomáš Haluza


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg