< zpět

MČR BMX - Třinec a Přerov

03.10.2011 - Aktuality| PELL'S team
Ačkoliv předpověď nevypadala příznivě, počasí nakonec poslednímu dvojzávodu MČR BMX přálo, a jak v sobotu 24. září v Třinci, tak v neděli 25. září v Přerově na závodníky celý den svítilo slunce.

Třinecká trať se Tomášovi příliš nezamlouvala a bylo to znát i na jeho výkonu. Rozjížďky zvládl, v semifinále však musel po kolizi bojovat o postup, ve finále proto startoval z nevýhodné pozice. I přes nespokojenost s tratí však nakonec v tomto závodě dosáhl šestého místa.

V neděli se ovšem karta obrátila a Tomáš nastoupil do závodu s novým odhodláním vybojovat poslední cenné body do celkového hodnocení MČR. V rozjížďkách už od startu dominoval a ani mírné zaváhání na startu semifinále ho nezastavilo před postupem do finále ze třetího místa. Tam využil výhodné pozice a dalšího výborného startu a po průjezdu první zatáčkou se po zbytek trati držel za prvním Michalem Prokopem a v posledním závodě seriálu MČR BMX tak vybojoval stříbrné druhé místo.

Po škrtnutí dvou nejhorších výsledku v sezóně (mezi nimi i zmíněného šestého místa z Třince) bylo v celkovém součtu jasno – Tomáš v českém bikrosovém seriálu obsadil výborné třetí místo, čímž úspěšně zakončil celou sezónu. 


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg