< zpět

Mamut Tour

15.05.2007 - PELL'S team
V sobotu 12.května se jel už sedmý ročník

V sobotu 12.května se jel už sedmý ročník oblíbeného cyklomaratonu v Přerově-Mamut Tour. I letos byl závod součástí Velo maratn série. Závod se odehrával na dvou tratích, a to na 135 a 215km. Na startu se letos sešla nezvykle známá jména. Můžeme jmenovat např. Kořínek, Přecechtěl, Zitta, Kaňkovský, dále kluci z Dukly Brno, Favoritu Brno, Sparty Praha a další. Náš team měl zastoupení v Ondrovi Koblihovi(135Km) a Lukáši Petrovi(215km). Obě trasy startovaly společně. Zpočátku se peloton pohyboval loudavějším tempem ,opravdu závodit se začalo až na 30 km, na prvním pořádnem stoupání s vrchařskou prémií. To se Ondra vcelku činil a vylétl vepředu spolu s největšími favority. Bohužel na vítězství to nestačilo. To už byl peloton řádně prořídlý. Stejným způsobem se závodilo až do rozdělení obou tras asi na 110 km. Posledních 10km se tvrdě nastupovalo a taktizovalo, ale nikdo nebyl úspěšný. Takže z toho vznikl hromadný spurt. Byla to taková loterie, protože pořadatelé závěrečné metry vyměřili po velice nekvalitní panelové cestě, která se později změnila v polní. Nakonec Ondra dojel 11.(v kategorii

muži 7.) a Lukáš 51. ( 31. muži). Jednotlivé tratě vyhráli Pavel Zitta a Jirka Šíbl.