< zpět

Lukáš Petr v zeleném na Rovner Vysočina 2006

10.08.2006 - Aktuality
Již 10. ročník cyklistického etapového závodu mužů Rovner Vysočina se konal ve dnech 3.-6. srpna 2006. Na programu bylo 5 etap ve 4 dnech.

Již 10. ročník cyklistického etapového závodu mužů Rovner Vysočina se konal ve dnech 3.-6. srpna 2006. Na programu bylo 5 etap ve 4 dnech. Závod startoval ve čtvrtek v Novém Městě na Moravě etapu dlouhou 132 km, v pátek pokračoval etapou 133 km a na víkend se závodníci přesunuli do Žďáru nad Sázavou, kde na ně čekala dopolední etapa dlouhá jen 97,5 km a odpolední časovka na 18 km. Závěrečná nedělní etapa byla podle propozic 162 km, díky objížďce v každém ze šesti okruhů byla reálná délka etapy 172km. Podtrženo, sečteno, 552,5 km za 4 dny.

Výrazného úspěchu dosáhl jezdec Lukáš Petr, který vybojoval zelený trikot nejlepšího vrchaře. Počátek tohoto úspěchu byl v odvážném úniku hned v první etapě. V dalších dvou etapách se sice bodový náskok před dalšími závodníky snížil, ale díky úniku v počátku poslední etapy s dalšími 3 jezdci zelený dres úspěšně dovezl až do cíle.

Celkové pořadí: 1. René Andrle; 2. Stanislav Kozubek (+0:05); Petr Benčík (+1:09)<