< zpět

Kelly's Malevil Cup 2007

14.05.2007 - PELL'S team
První závod Českého poháru v maratonech

První závod Českého poháru v maratonech se jel v krásném prostředí Lužických hor. Na ranč Malevil jsme přijeli vzhledem k brzkému startu již v pátek. Jasná obloha slibovala slušmé počasí. V sobotu ráno nás probouzelo sluníčko a nic nenasvědčovalo prudkému zvratu. Slunečné počasí trvalo až téměř do startu. Pak se však začalo zatahovat a prudce se ochladilo. Hned na prvních kilometrech začíná pršet. po další době se déšť mění v silný liják. V nejvyšších pasážích trati se oddělovala krátká verze tratě. Místo, které znamenalo pro mnohé s ulehčením zabalit :-). V lijáku a zimě (pár stupňu nad nulou) k tomu člověk neměl daleko. Pro mě osobně se rozbahněná trať stala problematickou nejen ve výjezdech , ale i sjezdech.

Dalších 50 kilometru bylo dobrým tréninkem morálky. Na start dlouhé trati se nás postavilo 5 (Matouš Jobánek, Milan Kuchařík, Adam Pilčík, Tomáš Vidlák a já), na start krátké trati Tomáš Tichý. Milan Kuchařík se od startu potýkal se zamčenou vidlicí, až nakonec zabalil. Tom dojel na odbočku krátké a vydal se po snadnější cestě do cíle. Nejlépe si vedl Matouš, který dojel na 16. místě v Elite(26. celk.) Adam skončil po problémech se sebou a technikou 23.Elite(153. celk). Já jsem dojel jako 11. v kat přes 50 let.