< zpět

Jarní část sezony MTBO Jarda Rygl

16.05.2011 - PELL'S team
V sobotu 9.4. , na rozjetí před sezonou, jsem si dal rychlý,V sobotu 9.4. , na rozjetí před sezonou, jsem si dal rychlý, poměrně slušně obsazený, 50-ti kilometrový maratonek v okolí Valtic na Jižní Moravě – Kanec trophy. Výborně jsem potrénoval. Po startovní skrumáži odjela čelní skupina asi 15 lidí, já se půlku závodu pohyboval hned v té druhé, ale jsem si řekl, že to zkusím dojet, protože byli stále na dohled. Podařilo se napotřetí asi 10km před cílem. Na nějaký finiš síly ale už nezbývaly. Nevadí, v mojí kategorii nad 40 let přede mnou nikdo nebyl a celkově to dalo na 14. místo. No a konečně jsem porazil i velkýho Šímu z MaxCursoru.

Pak hned následují týden začíná sezona MTBO a to rovnou závody Světového poháru v Maďarsku. Opět se jelo v okolí Balatonu, z části v lese, z části v otevřeném terénu, kde šlo jezdit i napříč po loukách. Tento terén je nejen krásný, ale i orientačně náročný. Všechno začalo už v pátek sprintem v areálu bývalých vojenských kasáren. Velice zajímavý orientačně náročný prostor, hodně kontrol a ani pomalu se nejezdilo. Dařilo se udržet koncentraci po celý závod, takže s dvěma malými chybkami mě to dalo na 5. místo v Open kategorii. V sobotu už naostro závod svěťáku, s jednou drobnou chybkou 22. místo. V neděli se jel long s hromadným startem. Opět jedna drobná chybka, k tomu se přidal malý problém s obutím kola a v cíli finišuju na 21. místě.

Závody pokračují ve Vrbně pod Pradědem Českým pohárem o víkendu 30.4. a 1.5.. V sobotu trať ultralong výborně závod rozjíždím, ale po 14 minutách mě z prvního místa zastavuje velký neopravitelný defekt. V neděli trať middle, na jedničku dělám částečně i díky špatné mapě chybu, kousek za ní mě dojíždí soupeř a zbytek tratě už spolu a na výbornou. V cíli je z toho 5. místo.

Zatím poslední jarní Český pohár se jede v okolí Rabštejna nad Střelou 7. a 8.5.. V sobotu middle v lese se spoustou klacků, takže celou trať s obavou o šaltr… Moc se nedařilo, spoustu maličkých problémů a 8. místo v cíli. V neděli velice rychlý a nepříliš orientačně náročný long. Dneska jsem proti sobotě úplně vyměněný, daří se, žádné problémy ani větší chyby. Na trojce dojíždím soupeře, chvíli se přetahujeme, pak mu ukazuju záda a do cíle pak už sám. Konečně letos první MTBO bedna, na 2. stupínku.

Po několikaletém bezproblémovém používání Plášťů Geax se systémem TNT (dosud bez defektu, který by vyžadoval zastavit a opravovat) při závodech jsem letos vyzkoušel čeho všeho je tento systém schopný. V Maďarsku při longu mě v první třetině závodu začala měknout zadní guma. Dalo se jet, tlak se přestal zmenšovat, tak jsem pokračoval dál. Pak jsem párkrát dosedl natvrdo, rozhodl jsem se tedy, že tam fouknu jednu bombičku a pojedu dál. Foukám a koukám, že u patky z pláště trčí hřebík, ale směrem k náboji kola. Nechal jsem ho tam (aby pit stop utěsnil kolem hřebíku, myslel jsem, že díru po vytažení nedá) a v pohodě dojel do cíle. V cíli jsem hřebík vytáhl, vzduch syčel a mlíko prskalo, kola jsem schoval do futrálu a jelo se domů. Doma koukám, že kolo není úplně prázdné, dofouknu ho na 3 a drží. Takže i díru po 3mm silném hřebíku umí! Stále mě ale vrtalo hlavou, jak se hřebík dostal do kola u patky. Po sundání pláště to bylo jasné. Hřebík prolezl běhounem a vylezl z gumy zpátky ven těsně vedle patky a tam zůstal trčet. V běhounu se díra zalepila rychle (to ten první úbytek tlaku při závodě), zalepit díru vedle patky trvalo Pit stopu trochu déle, je tam přece jen menší vrstva gumy, ale podařilo se taky.

Ve Vrbně ve výborně rozjetém závodě (z prvního místa) mě to pozlobilo víc. Čtyřcentimetrovou řeznou ránu skrz Pit stop neumí a myslím ani nic jinýho…


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg