< zpět

Jarda Rygl Mistr ČR v MTBO

26.10.2009 - PELL'S team
O víkendu 10.-11.10.2009 se jelo v Šumperku finálové kolo

O víkendu 10.-11.10.2009 se jelo v Šumperku finálové kolo Českého poháru a Mistrovství ČR ve sprintu a štafetách v bajkovém orienťáku MTBO. Nic netrvá věčně, takže i letní počasí před víkendem ukončilo svoji vládu. Na trůn se však vrátil Jarda Rygl výbornými výsledky ve všech třech víkendových závodech.

V sobotu ráno to ještě relativně za sucha bylo MČR ve sprintu. Jarda se po nevýrazné letošní sezoně konečně chytil a přesvědčivě získal titul Mistr ČR.

Odpolední propršený finálový závod Českého poháru na trati middle pak vyhrál o téměř 2 minuty. Do Českého poháru si tak připsal cenné body a v konečném účtování obsadil konečnou 4. příčku.

V neděli se pak po nočním i ranním dešti se odjelo MČR ve štafetách. Deštík celkem rozmočil i část tratě, která vedla po motokrosovém závodišti, kde se kola zalepila tak, že nezbývalo než poponášet. Pell´s MTBO Team ve složení Jarda Rygl, Matěj Peths a Míra Rygl obsadil 2. příčku za borci z A-teamu Bruntál.