< zpět

Jarda Rygl dvojnásobným Mistrem světa!!

29.06.2011 - PELL'S team
Roky utíkají, nejde to zastavit, tak se Jarda dostal do věku, kdy se může účastnit závodů pro ty nejzkušenější. Řeč je tady o Mistrovství světa Masters v MTBO, které se letos jelo ve Švédském Rattviku ve dnech 18.-20.6.2011 ...

Roky utíkají, nejde to zastavit, tak se Jarda dostal do věku, kdy se může účastnit závodů pro ty nejzkušenější. Řeč je tady o Mistrovství světa Masters v MTBO, které se letos jelo ve Švédském Rattviku ve dnech 18.-20.6.2011. a účast to nebyla ledajaká.
Času málo, Rattvik daleko, takže to byla cesta na otočku, příjezd v pátek odpoledne, prší 11stupňů, lehké projetí na tréninkové mapě.
V sobotu ráno počasí stejné, do marastu se nechce, ale závody nečekají, na pořadu dne je hodinový závod – middle. Začátek mapově nepříliš náročný, přesto Jarda dělá drobnou chybu, k závěru tratě se jede v oblasti lyžařských tratí s množstvím cestiček, kolo pomalu přestává pracovat, ale daří se a už bez chyb, v cíli je z toho 2. místo. Výborný start do šampionátu.
V neděli jedeme dlouhou trať – long. Počasí se umoudřilo, neprší, je trochu tepleji a i les zázračně vyschnul, takže je to i o krásném bajkování. Opět na začátku tratě drobná chybka, ale pak už bez chyb, komplikací a velice rychle do cíle. V cíli náskok více jak třiapůl minuty a Mistr světa je doma.
Závěrečný závod se jede v pondělí a jde o krátkou a velice rychlou, technickou a mapově náročnou disciplínu – sprint. Jede se opět v prostoru lyžařských tratí na mapě s velkým měřítkem. Jarda se nevyvaruje několika drobných chyb, ale chybují všichni, v cíli se čeká až do dojetí posledního závodníka, ale nakonec to opět vyšlo a radost je veliká. Podařilo se a druhý titul Mistra světa putuje taky do Čech.
Pak už jen rychle naložit auto a spěchat na trajekt a domů. Vyšlo i to a Jarda si domů přivezl dva tituly Mistra světa a jednoho Vicemistra.
Gratulujeme!!! 


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg