< zpět

Hošek motor bike tour 2007

05.09.2007 - PELL'S team
Brno, 1. září 2007. V Mariánském údolí se o uplynulém

Brno, 1. září 2007. V Mariánském údolí se o uplynulém víkendu pořádal 6. ročník bajkového maratónu HOŠEK MOTOR BIKE TOUR 07. Tohoto závodu se zúčastnili pouze dva stálí členové týmu (Matouš Jobánek a Lukáš Petr). Na boj s konkurencí jsme si však vypůjčili na hostování špičkového Xterráře Karla Zadáka z brněnského týmu TRI LAMY.

Bajkový „zelenáč“ Lukáš spolu s terénním triatlonistou na krátkých tratích Karlem zvolili 50km trať, sezónou ostřílený Matouš reprezentoval náš tým na dlouhé 75km trati. Obě kategorie startovaly společně a v 11 hodin se bezmála 300 závodníků vydalo vstříc závodním kilometrům a soupeřům.

Trať nebyla nijak technicky náročná, takže se jelo pravidelné tempo a

kilometry rychle ubíhaly. Na trati nebyla žádna extrémní pasáž, takže

vedoucí skupinka se tenčila jen velmi pomalu v táhlých výjezdech. Přibližně na 30km se tratě rozdělovaly, na dlouhou trať odbočili jen dva závodníci a to Matouš Jobánek a pozdější vítěz Tomáš Dvořák. Po kratší trati pokračovala už jen čtveřice nejlepších. Krátce na to odpadl v cíli čtvrtý Jan Baltus a zbývala už jen otázka jak si tři nejlepší rozdělí pódiová umístění? Ve hře zůstal bajker Favoritu Brno Vašek Strnad a dvojce PELLS týmu Lukáš a Karlem. Vyhraje specialista bajker nebo podlehne přesile silničáře a triatleta? V závěrečném táhlém stoupání se Vašek snažil neúspěšně rozhodnout ostrým pravidelným tempem. Závodníci PELLS týmu ale nic nepodcenili a drželi se stále v těsném kontaktu. První ostrý nástup přišel od Lukáše asi 3 km před cílem, opět neúspěšně. Při druhém útoku připravil Karel pro Lukáše vynikající pozici do závěrečného finiše, ten však udělal velikou taktickou chybu a ve spurtu podlehl Vaškovi o půl délky. Holt zkušenosti se silničních závodů a triatlonu jsme zde neuplatnili. Karel dokončil již v klidu na třetím místě. Dlouhá trať byla ve finiši výrazně nudnější, závodníci dojížděli osamoceni s velkými rozestupy. Matouš i přes zkrácení trati několika málo závodníků jedoucích za ním nakonec uhájil druhou pozici. Celkově hodnotím letošní ročník Hoška velmi kladně, neboť jsme měli na startu 3 týmové dresy a všechny byly vidět na bedně. Karlovi Zadákovi děkujeme za výbornou reprezentaci PELLS týmu a osobně věřím, že naše spolupráce se bude dále rozvíjet.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg