< zpět

CZECH DIAMOND MAN 2007

23.08.2007 - PELL'S team
Malinkaté městečko Sedlčany

Malinkaté městečko Sedlčany proslavené především hermelínem je pravidelným pořadatelem mistrovství světa v kvadriatlonu s názvem CZECH DIAMOND MAN 2007.

V závodě byly vypsány kategorie MS seniorů, MS juniorů, MS veteránů, MČR, Open závod a štafety.

Protože málokterý cyklista vlastní rychlostní kajak, rozhodl se Lukáš Petr alespoň doplnit štafetu brněnského týmu TRI LAMY.

Junioři společně se štafetami absolvovali poloviční objem, takže 0,75km plavání, 5km kajak, 20km kolo a 5km běh. Předem domluvený kajakář se dvě hodiny před závodem stále neozýval, proto jsme trošku zoufale začali hledat náhradu. Velikým štěstím jsme narazili na novozélandského prodavače výživových doplňků, který nám tvrdil, že na kajaku kdysi závodil, že s námi rád pojede. naše štafeta tedy hned nabyla mezinárodního složení, konkrétně plavec Michal Urbánek, kajakář Nick Riosa, cyklista Lukáš Petr a běžec Karel Zadák. Všichni členové štafety patří ke špičce ve svém oboru, takže šlo očekávat kvalitní umístění. jediná neznámá byl pro nás Nick.

Hned od startu šla do vedení štafeta s Janou Pechanovou (medailistka z ME v dálkovém plavání), zbytek startovního pole se držel pohromadě a po plavecké části ztrácel přibližně minutu a půl. Následoval kajak a Nick neuvěřitelným výkonem zajíždí nejrychlejší čas ve své disciplíně a předává štafetu na prvním místě a několikavteřinovým náskokem. Lukáš Petr již z prvního místa zvyšuje náskok na několik minut a v zápětí Karel Zadák fantastickým během přidává další 2 minuty k dobru. Výsledek je tedy zasloužené nikým neohrožované první místo.

Zahraniční německá a anglická štafeta skončila v poli poražených, stupně vítězů tedy až na Nicka ovládly tři české štafety.

Vítězem hlavního závodu se stal překvapivě angličan Daniel Conner před favorizovaným jedenáctinásobným mistrem světa Miroslavem Podborským a německým reprezentantem Thoralfem Bregem.


web_pozadi_zima_182.jpg,web_pozadi_zima_183.jpg,web_pozadi_zima_184.jpg,web_pozadi_zima_185.jpg