< zpět

ČP MTB Velké Losiny

05.06.2006 - PELL'S team
Ve Velkých Losinách proběhl víkend ve znamení 3. závodu ČP.

Ve Velkých Losinách proběhl víkend ve znamení 3. závodu ČP. V sobotním XC jel Milan Šustek, který závod dokončil na 39. místě. Díky tomu, že hřeben Jeseníku podržel oblačnost, tak v Losinách závod probíhal za docela slušného počasí (v rámci možností letošního roku).

Nedělní 1/2 MX byl co se týče počasí trošku horší. Obrátka byla v Koutech n/Desnou a tak po cestě sem tam mrholilo a foukalo. Závod probíhal v režii domácího Honzy Fišnara. Marek Vidlák jel okolo 10 místa v Elite a Tom o pár míst za ním. Závod jsem sledoval jako doprovod a po prujezdu cca 38.km jsem letěl do cile sledovat dojezd. Tady ale skončilo vše naprostým chaosem. Po prujezdu první cca pětice nastala delši prodleva. Všichni vyhlíželi jedním směrem další jezdce. Do toho přiletěl z protisměru spurtující balík asi 30 lidí. Pak s dlouhými pauzami jezdili lidi z rozličných směru. Odhadem min. 80% nedojelo ani náhodou po trati.

Pořadatel se zachoval korektně, vrátil startovné a výsledky byly anulovány s tím, že ani objektivně správně jedoucím jezdcum nebudou započítány body do ČP. Kluci zustávají v pruběžném hodnocení ČP na 3. (Marek) a 4. (Tom) místě. Tak příští týden na Zadově to snad bude lepší.


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg