< zpět

Bikros a 4X v jednom víkendu (UCI race + MČR)

12.07.2010 - PELL'S team
Po delší době mě čekal zajímavý závodní víkend.

Po delší době mě čekal zajímavý závodní víkend. Sobotní den v duchu bikrosu prezentující jediný český UCI bodovaný závod v ČR a proti tomu neděle a fourcrossové Místrovství ČR.

 

Sobotní „UCI points race“ se uskutečnil v malé vesničce Míkovice nedaleko Uh. Hradiště. I přes to, že trať neprošla zatěžkávací zkouškou většího závodu (pokud se nemýlím), byla na tento závod dobře připravena. Trať je plynulá a průjezdná ve velké rychlosti i pro elitní jezdce a určitě se zde nejel závod takovéto úrovně naposledy.

Ale teď už k závodům. Do kat. Elite se přihlásilo 21 jezdců, což znamenalo průměrně 5 jezdců v rozjížďce. Já jsem svými dojezdy postupoval z 2. místa hned za Tamákem, což později znamenalo třetí vnitřní dráhu v semifinále. Tam jsem i přes pár konfliktů na startovní rovince s Marou Bokůvkou dojel na 3. místě, což znamenalo postup do velkého finále. Ve finále jsem i přes slušný start vycvakl z pedálu a to hned při třetím záběru (asi přemotivovanost) a hnal jsem to zezadu... nakonec z vypětím sil a trochou štěstí 4.místo.


Elite men:

1. Tamme Lukáš - Bikrosklub Řepy

2. Vodák Marek - Olympus Team

3. Bokůvka Marek - Powerful Team

4. Haluza Tomáš - Pells Team

5. Švub Jan - Pells Team

6. Kelemen Pavel - SK BMX Klatovy

7. Prokop Michal - Agang racing

8. Tumpach Štěpán - Olympus Team

 

Po brzkém vstávání jsem si to v neděli razil pro změnu na jednorázový 4X závod Mistrovství ČR, který se konal na zatím pro mě neznámé trati v Kosmonosech. Hned při obchůzce trati jsem vytušil, v kterém místě se bude lámat chleba... první zatáčka, neklopená. Ta mi dala zabrat hned při kvalifikaci, když jsem ji projíždej nenacvkalý a ve smyku. I tak z toho bylo slušné 5.místo v kvaldě. Na startovní listině se nás sešlo slušných 31, což znamenalo 1/8 finálové jízdy. Tu svou jsem v klidu zvládl a to samé se dá říct i o čtvrt-finále. Ze semi, ve složení Prokop, Muhlhans, Maroši, já, jsem bohužel nepostoupil, i když jsem do první zatáčky najížděl na druhém místě, Maroši vystihl lepší stopu a dokázal mě podjet. Pro mě to znamenalo opět malé finále (jako loni). Po startu v malém finále jsem šel dopředu společně s Petrem Muhlhansem a do první zatáčky jsme měli trošku náskok. Bohužel jsem při předjížděcím manvru škrtnul o Petrovo kolo, což mě zbrzdilo natolik, že mě zezadu předjeli další dva účastníci malého finále.


 

Konečné výsledky:

1. Kamil Tatarkovič (Scott FDF Team)

2. Michal Prokop (A-Gang)

3. Michal Maroši (RSP Racing)

4. Lukáš Měchura (Chain Reaction Cycles)

5. Petr Muhlhans (Bike Club Mariánské Lázně)

6. Jakub Pytlík (Cyklo Bartoníček)

7. Tomáš Haluza (Pells Team)

8. Adam Stašek (Ghost ATG)

 

-----

Tomáš Haluza


web_pozadi_jaro_17.jpg,web_pozadi_jaro_172.jpg,web_pozadi_jaro_173.jpg,web_pozadi_jaro_174.jpg